Home

המרצים


רשימת המרצים במכללה


רונן נחמיאס – מנכ”ל אורין שפלטר
מרצה בקורסים: ניתוח ניירות ערך (מקצועית א’), ניהול תיקי השקעות (מקצועית ב’)
בוגר לימודי תואר שני – מנהל עסקים במסלול למצטיינים, התמחות בתחום המימון. בנוסף להיותו מנכ”ל המכללה, רונן נחמיאס הוא גם מרצה בכיר ואחד הכותבים והעורכים של ספרי הלימוד “מימון וסטטיסטיקה ליועצי השקעות” ו”ניתוח ניירות ערך ליועצי השקעות”.
רונן נשוי, מגדל באהבה ובשמחה 3 בנים וכתחביב מלהיב במיוחד קונה ומוכר רכבים נדירים.


עדי שרון – סמנכ”ל אורין שפלטר, מנהל אקדמי
מרצה בקורסים: סטטיסטיקה ומימון, כלכלה, ניתוח ניירות ערך (מקצועית א’)
עדי אוהב ללמד. מאוד. הוא התחיל את הקריירה בתחום ב-2003, בקורסי הכנה לפסיכומטרי ולמבחן ה-GMAT, ומאז לא מפסיק להרצות וליהנות מכך.
בוגר לימודי כלכלה (תואר ראשון) ומנהל עסקים (תואר שני) באוניברסיטת ת”א.
ה”אני מאמין” של עדי כולל שני מפתחות חשובים להצלחה:
א. כשלומדים ברצינות, לא צריך מזל. במקום לחפש פתרונות קסם כדאי פשוט להשקיע עוד בלימודים, וכך למקסם את סיכויי ההצלחה בכל תחום.
ב. אפשר ללמוד גם מכישלון, ואפילו יותר מאשר מהצלחה. יחד עם זאת כדאי להימנע מלחזור על אותה טעות ולחוות את אותו כישלון…
עדי נשוי למור ואב ל-2, עילאי ויולי.


עו”ד נועם שפלטר – שותף, מנהל הפיתוח העסקי
מרצה בקורסים: דיני ניירות ערך ואתיקה, יזמות והשקעות בנדל”ן
נועם אחראי באורין שפלטר על האסטרטגיה העסקית והפיתוח. כמו כן תחת אחריותו הקשרים עם המשקיעים והנוכחות התקשורתית של המכללה.
בוגר לימודי מנהל עסקים ומשפטים (תואר ראשון). הקריירה של עו”ד נועם שפלטר כוללת תפקידים בתחום ההיי-טק (פיתוח עסקי ומערכות מידע), הקמת מסלולי לימוד מגוונים בתחומי מערכות המידע ושוק ההון במספר אוניברסיטאות ומכללות, ריכוז אקדמי של מסלולים אלה וכן ייעוץ לסטארט-אפים הן בארץ והן מעבר לים. ספר הלימוד בקורס דיני ניירות ערך ואתיקה נכתב על-ידו.


יבגני אורין – חבר בצוות המרצים, דירקטור ושותף בסוכנות הביטוח של המכללה
מרצה בקורסים: ניתוח ניירות ערך (מקצועית א’), ניהול תיקי השקעות (מקצועית ב’)
בוגר לימודי מנהל עסקים (B.A), כלכלן וסוכן ביטוח פנסיוני מורשה. בעל ניסיון של למעלה מעשרים שנה בהוראה בתחומי הכלכלה ושוק ההון – כמרצה בכיר, כמפתח חומרי לימוד ושיטות הוראה ובתפקידים בולטים באוניברסיטאות ובמכללות שונות שבהן הקים מסלולי לימוד חדשים והיה אחראי על הפן האקדמי שלהם.
יבגני הינו שותף ודירקטור בסוכנות הביטוח שבבעלות אורין שפלטר, “גבהים”, והמחבר של ספר הלימוד בקורס ניתוח ניירות ערך (מקצועית א’).


אייל כהן – מנהל קמפוס הצפון של המכללה
מרצה בקורסים: סטטיסטיקה ומימון, כלכלה, ניתוח ניירות ערך (מקצועית א’)
מנהל השלוחה הצפונית של המכללה. סיים בהצטיינות  תואר ראשון (BA) בכלכלה ותואר שני (MBA) במנהל עסקים בנוסף לכך, בעל רישיון ייעוץ השקעות.
מרצה במכללה בקורסים כלכלה, מימון וסטטיסטיקה ומקצועית א.
אבא גאה לעמית ועומר.שי פורז – חבר בצוות המרצים
מרצה בקורס: חשבונאות
בוגר לימודי מנהל עסקים (תואר ראשון) וחשבונאות (תואר שני). שי הוא רואה חשבון בעל ניסיון עשיר בהוראה ובהכנת הסטודנטים למבחנים השונים, ובפרט לבחינה בחשבונאות של הרשות לניירות ערך.
רחל חיון – חברה בצוות המרצים
מרצה בקורסים: סטטיסטיקה ומימון, חשבונאות
בוגרת לימודי מנהל עסקים (לימודי B.A בהצטיינות ולימודי תואר שני עם התמחות בתחום המימון). בעלת ניסיון רב הן כיועצת השקעות (במסגרת המערכת הבנקאית) והן כמרצה באקדמיה. בפרט מתמחה רחל בהכנת התלמידים לבחינות השונות של הרשות לניירות ערך, ועושה זאת מתוך אהבה רבה למקצוע. שומרת על היכולת להתרגש בכל פעם שנפתח קורס חדש, והדבר בא לידי ביטוי במחויבות המלאה שלה להצלחת כל תלמיד ותלמידה.


ירון עמית – חבר בצוות המרצים
מרצה בקורס: ניתוח ניירות ערך (מקצועית א’)
בוגר (בהצטיינות) לימודי מנהל עסקים (תואר ראשון עם התמחות בשוק ההון ומימון). לירון רישיון משווק השקעות (רישיון מותלה), הוא עוסק בייעוץ לקראת קבלת משכנתא ובעל ניסיון רב בהוראה ובפרט במקצועות שבהם נערכות הבחינות של הרשות לניירות ערך.

.

יניב טל – חבר בצוות המרצים
מרצה בקורס: גמר פנסיוני
מומחה עתיר ניסיון בתחום הפנסיוני – כיועץ וכמרצה לבנקים, חברות ביטוח, בתי השקעות, גופים מוסדיים גדולים, חברות פרטיות ועוד. עוד צבר יניב מוניטין גבוה בתחום הספציפי של הכנה לקראת מבחני משרד האוצר בדרך למתן רישיונות בענף הפנסיוני. ההיכרות המעמיקה שלו עם שוק מוצרי החיסכון ארוכי הטווח וכישורי ההוראה הופכים את יניב למרצה מבוקש שמבטיח אחוזי הצלחה גבוהים לכל תלמידיו.


יובל פנקס – חבר בצוות המרצים
מרצה בקורסים: חיתום ויישוב תביעות, יסודות הביטוח
מרצה בעל ניסיון של למעלה מ-20 שנה. בין המוסדות הנחשבים שבהם עבד יובל: ביה”ס למלונאות תדמור, המכללה למנהל, האוניברסיטה הפתוחה, בנקים, חברות ביטוח וארגונים נוספים. לאורך השנים הדריך יובל מנהלים בכירים, אנשים בדרגי הביניים וכן עובדים בדרג הבסיסי. הניסיון המגוון שצבר, הן כמרצה והן בחיים באופן כללי, מיומנויות התקשורת הגבוהות והיכולת להתחבר לכל אדם הופכים את יובל למרצה איכותי ואפקטיבי. ההרצאות והסדנאות שהוא מעביר מתאפיינות בשימוש נרחב בהומור, סיפורים מהחיים, דוגמאות, ועוד מוטיב מובהק הוא הפתיחות המרבית.
גם תחביביו של יובל – ובהם גלישת גלים, טיפוס הרים, סקי ויוגה – תורמים לאישיותו וליכולותיו המקצועיות, ובין השאר הקנו לו את היכולת להתמקד בכל מטרה, להתאמץ עבורה ובה בעת להקפיד על איזון וליהנות גם מהדרך.


יואב דווידוביץ’ – סמנכ”ל כספים
מרצה בקורסים: ניתוח ניירות ערך (מקצועית א’), חשבונאות
יואב דוידוביץ שותף, רואה חשבון, וסנמכל כספים. מרצה בקורס מקצועית א וחשבונאות.
יש לו תואר ראשון בכלכלה וחשבונאות מהאוניברסיטה העברית. עבד בעברו במשרד האוצר באגף הכנסות המדינה, והתמחות בראיית חשבון ב pwc ישראל.אסף כץ – חבר בצוות המרצים
מרצה בקורסים: חיתום ויישוב תביעות, רפרנט מקצועי במשרד ביטוח, יסודות הביטוח
סוכן ביטוח מומחה מזה כ-20 שנה. עבד במשך כ-15 שנה בחברת הביטוח “הראל” כמפקח רכישה והיה אחראי על 20 סוכנויות, על פעילותם של סוכני ביטוח רבים בכל התחומים הפנסיוניים וכן על מתכננים פיננסיים. בעל ידע רב במיוחד בתחומי ביטוחי חיים, ביטוחי בריאות, ביטוחי סיעוד וניהול מושכל של סיכונים פיננסיים למשפחות ולפרטים. אסף מוכר על-ידי משרד האוצר כמאמן והינו מרצה מנוסה בקורסים המקצועיים במסלולים אשר מובילים לרישוי והסמכת סוכני ביטוח. ה”אני מאמין” של אסף הוא שבמציאות שלא מפסיקה להשתנות, חובה לבחון כל העת את כל האפשרויות הקיימות, ושאי עשייה היא למעשה ויתור על הזדמנות.


איתן לוינשטיין – חבר בצוות המרצים
מרצה בקורס: חשבונאות
בוגר לימודי חשבונאות וכלכלה (תואר ראשון באוניברסיטת בן גוריון) ונדל”ן (תואר שני בטכניון). הרזומה של איתן כולל את פירמת רואי החשבון המובילה סומך חייקין (שבה עבד במסגרת המחלקה הכלכלית) ותפקיד מנהל הפיתוח העסקי של חברה ציבורית בתחום הנדל”ן והתעשייה. בנוסף מרצה מזה מספר שנים בקורסים שונים במכללת אורין שפלטר.


איתי חיון – חבר בצוות המרצים
מרצה בקורסים: כלכלה, יסודות הביטוח, ביטוח תאונות, ביטוח רכוש, חיתום ויישוב תביעות
בוגר לימודי מנהל עסקים (תואר ראשון עם התמחות במימון) ומשפט (תואר שני באוניברסיטת בר אילן). איתי הינו סוכן ביטוח עצמאי בעל רישיון דואלי, הרזומה שלו כולל גם עבודה כיועץ השקעות בכיר במסגרת המערכת הבנקאית ובראש ובראשונה הוא מרצה מנוסה בתחום הביטוח – בקורסים מקצועיים המיועדים למוסדות הפיננסיים ובקורסים להכנה לקראת בחינות משרד האוצר והרשות לניירות ערך.


אבינדב בירמן – חבר בצוות המרצים
מרצה בקורסים: כלכלה, חשבונאות
בוגר לימודי ניהול וכלכלה (תואר ראשון בהצטיינות יתרה) ומנהל עסקים (MBA בהצטיינות יתרה באוניברסיטה הפתוחה). בעל רישיון יועץ השקעות. החל את הקריירה ככלכלן, תפקיד אותו מילא בשתי חברות גדולות, כעובד במחלקה העסקית של בנק גדול וכיועץ השקעות במחלקה הפרטית של הבנק. מרצה מנוסה בקורסים בחשבונאות ובכלכלה.


איציק בן ארויה – חבר בצוות המרצים
מרצה בקורס: תכנון פרישה
עובד בתחום הביטוח מזה למעלה מ-27 שנים. את הקריירה בתחום החל איציק בחברת “המגן”, כמפקח רכישות. לאחר מכן היה מנהל תחום ביטוחי חיים ב”פלתורס” וב”עמית”, הקים את “כיסופים” וניהל את סוכנות הביטוח הזו. מאז 2006 הוא יועץ פנסיוני עצמאי ליחידים ולחברות וכן מעביר הדרכות מקצועיות, השתלמויות וסדנאות שונות בתחומי הפנסיה והגמל עבור בתי השקעות, סוכנויות ביטוח, חברות ביטוח ובנקים. בנוסף איציק הוא אחד ממומחי החשבים של האתר “כל עתיד” ויועץ מקצועי ב”חשבים ה.פ.ס.”. הרזומה של איציק כולל גם את תפקיד יו”ר לשכת היועצים הפנסיוניים בארץ, וכן הוראת חינוך גופני ותפקידי קצונה (עד לדרגת סגן אלוף במיל’).
איציק נשוי לאורית, אבא ל-3, סבא ל-4 וחובב תיפוף.


עדי קציר – חבר בצוות המרצים
מרצה בקורס: יזמות והשקעות נדל”ן
יזם מנוסה בתחום הנדל”ן עם עשרות עסקאות שונות במשך למעלה מעשור. מתמחה בניהול ארגוני ובקשרי משקיעים. בנוסף מעביר עדי הרצאות בתחום.
ה”אני מאמין” של עדי הינו בהשראת מארק צוקרברג: הסיכון הכי גדול הוא לא להסתכן אף פעם.דורון חלבה – חבר בצוות המרצים
מרצה בקורס: יזמות והשקעות נדל”ן
מנהל שיווק עתיר ניסיון שאמון על זיהוי הצרכים המדויקים של כל לקוח ולקוח, ובהתאם יוצר הצעות שמתאפיינות בתמהיל אישי וייחודי. לדורון ניסיון רב גם כמרצה ובפרט בנושאי שיווק בתחום ההשקעה בנדל”ן למגורים והטיפול בקהל הלקוחות.
ה”אני מאמין” של דורון הוא בהשראת ווינסטון צ’רצ’יל: פסימיסטים רואים קשיים בכל הזדמנות, אופטימיסטים מזהים הזדמנות בכל מקום שיש בו קושי.


דדי אזולאי – חבר בצוות המרצים
מרצה בקורס: יזמות והשקעות נדל”ן
סמנכ”ל המכירות, השיווק והפיתוח העסקי של קבוצת ד.נ.ר. מומחה למתודות מכירה ושיווק בתחום הנדל”ן ולניהול משא ומתן וכן מרצה מיומן בנושאים אלה.
.
אורן סידי – חבר בצוות המרצים
מרצה בקורס: יזמות והשקעות נדל”ן
מהנדס חשמל בעל ניסיון רב באיתור נכסים בעלי פוטנציאל השבחה לצורך מכירה או השכרה. הניסיון המגוון של אורן בא לידי ביטוי בהרצאות בנושאי השלבים השונים של השבחת נכסים: איתור, תכנון, ביצוע ו”גמרים”, כולל קריאת תוכניות אדריכליות והבנת תוכניות ביצוע.רואה חשבון יהודה בר – חבר בצוות המרצים
מרצה בקורס: חשבונאות
בוגר לימודי מנהל עסקים (תואר שני בהצטיינות עם התמחות במימון). עובד כמנהל מחלקה מקצועית של פירמת רואי חשבון מהגדולות בישראל. יהודה הוא בעל ניסיון עשיר בניתוח דוחות כספיים ובייעוץ חשבונאי, חבר ועדת המומחים לתרגום תקינה בינ”ל בחשבונאות ומרצה בכיר בתחום זה הן באקדמיה והן בהשתלמויות לדירקטורים, יועצים עסקיים, מזכירי חברות ועוד, כשבכל מקום הוא יוצר קשר עמוק עם התלמידים. בנוסף כולל הרזומה שלו פרסום שלל מאמרים מקצועיים בעיתונים כלכליים מובילים.
יהודה נשוי פלוס 4 ב”ה. אהבותיו הנוספות: ללמד, להדריך, ים, גלים, פורטוגזית והקרנבל…


אבי בן חורין – חבר בצוות המרצים
מרצה בקורס: ביטוח אווירי וימי
עוסק בתחום ביטוחי המשלוחים בים ובאוויר מזה למעלה מ-30 שנה, הן כמבטח והן כמבוטח. בהתאם צבר אבי ידע מקיף מאוד נושא זה, עליו הוא כותב ומרצה בפורומים שונים בארץ כמו גם מעבר לים.
תומר ציפורי – חבר בצוות המרצים
מרצה בקורס: סטטיסטיקה ומימון
בוגר לימודי כלכלה (תואר ראשון בהצטיינות יתרה) ומדעי הניהול (תואר שני באוניברסיטת תל אביב). תומר הוא סמנכ”ל בפירמת רואי החשבון רווה רביד, ובמקביל מרצה במסלול האקדמי המכללה למנהל, במכינה של הקריה האקדמית אונו ובמכללת אורין שפלטר. בעל ניסיון רב בתחומים השונים של שוק ההון ובכלכלה ורישיון יועץ השקעות (רישיון מותלה).


אורן יצחק – חבר בצוות המרצים
מרצה בקורס: כלכלה
בוגר לימודי מדעי החברה (תואר ראשון). אורן עבד בתחום הבנקאות, בתפקידי השקעות, מסחר בבורסה ושירות לקוחות, ומאז 2005 עוסק בהוראה ובהדרכה של עובדים ושל תלמידים, הן במסגרת מערכת החינוך והן במגזר הפרטי. בנוסף ברשותו רישיון פנסיוני.
נשוי ואבא ל-3. ה”אני מאמין” של אורן נובע מהאהבה הרבה שלו לתהליך הלמידה וללומדים: כל חומר לימוד ניתן להבנה והפנמה דרך תרגול, עוד תרגול ולקינוח תרגול נוסף.


מתן שטרית – חבר בצוות המרצים
מרצה בקורס: כלכלה
בוגר לימודי כלכלה באוניברסיטת חיפה (תואר ראשון וכן תואר שני בהצטיינות עם התמחות במימון). עוסק בייעוץ משכנתאות ומרצה עתיר ניסיון בהכנת תלמידים הן לבחינות אקדמיות והן למבחני הרשות לניירות ערך.
עו”ד אייל הבט – חבר בצוות המרצים
מרצה בקורס: יזמות והשקעות נדל”ן
עורך דין מומחה למקרקעין שהוביל שלל עסקאות נדל”ן גדולות בארץ. אחראי על נושאי המשפט והמיסוי במסגרת מסלולי ההכשרה בתחום הנדל”ן.

אברהם דריזין – חבר בצוות המרצים
מרצה בקורס: יזמות והשקעות נדל”ן
בוגר לימודי אדריכלות (תואר B.Arch. במכון פראט, ניו יורק). כאדריכל עבד אברהם במשרדים מובילים ונחשבים בניו יורק, שיתף פעולה עם מעצבי על מוכרים ובהם קארים ראשיד ונורמן פוסטר, והקים בארץ עסק עצמאי שמתמחה בתכנון מבני ציבור. כמו כן מכהן אברהם כראש מסלול אדריכלות במכינה של סטודיו 6B.


דניאל הר כסף – חבר בצוות המרצים
מרצה בקורס: יזמות והשקעות נדל”ן
בעל ניסיון עשיר בייזום עסקאות בתחומי הנדל”ן למגורים וההתחדשות העירונית (תמ”א 38, פינוי בינוי). מומחה במימון ובגיוס הון עבור עסקאות מסוג זה. דניאל הוא בעלים לשעבר ושותף ב”אדמות”, חברה אשר עומדת מאחורי פרויקט רחב היקף בירושלים (2,200 יחידות דיור) ו-4 פרויקטים מוערכים אחרים במסגרת תמ”א 38 ברמת גן, תל אביב וקרית אונו. כמו כן ניהל במשך שנתיים חברה לייזום ולהשקעות בנדל”ן בשם “פגסוס החזקות”, והוביל 3 עסקאות גדולות במסגרת זו. דניאל גם ניהל עבור “פגסוס” משרד תיווך שנקרא “רילסטורי”.
נשוי ואב ל-2.


עו”ד גיא קולן – חבר בצוות המרצים
מרצה בקורס: זכיינות 
גיא קולן הינו שותף במשרד בוטיק לזכיינות קולן נבון. 
בתחום הזכיינות הוא מומחה ועזר לזכיינים רבים להקים את העסק שלהם. 
הוא חבר בוועדת הזכיינות של לשכת עורכי הדין. בעברו שימש בתור היועץ המשפטי וכמנהל פיתוח עסקי של רשת ארומה בתל אביב ואירופה. 
מלווה זכיינים רבים בארץ ובחו”ל.


קובי לופו– חבר בצוות המרצים
מרצה בקורס: זכיינות
בעל חברת NEXT WAY אשר מתמחה בליווי ופיתוח רשתות. בנוסף, הוא אחד ממקימיו של פורטל FRAN&MARK אשר מתמחה בעולם הזכיינות. 
מרצה בתחום הזכיינות אשר החל את דרכו המקצועית לפני כ- 15 שנים ברשתות זכייניות. עבד במגוון תפקידים ברשתות שונות החל מתפעול ועד ניהול ופיתוח עסקי. בעל תואר ראשון בכלכלה ותואר שני במנהל עסקים. יועץ עסקי מוסמך ממשרד הכלכלה ומאמן אישי. נשוי ואב ל-3 ילדים.