ביטוח רכוש

רוב בני האדם צוברים לא מעט רכוש במהלך חייהם – ובאופן טבעי נרצה להגן עליו ולכסות את עצמנו מפני נזקים שונים לתכולת הדירה.

ביטוח תכולה מכסה נזקים שנגרמים לנו עקב פריצה, גניבה, שוד, שריפה, הצפה ופגיעות נוספות (וכמובן חובה לוודא מה כוללת כל פוליסה ספציפית). הכיסוי הוא על הפריטים שנמצאים בבית – ריהוט, מכשירי חשמל, תכשיטים ועוד – וכדי לדעת מהו שוויים נשלח מטעם חברת הביטוח שמאי מוסמך. ביטוח זה אינו כולל אחריות לגבי כרטיסי טיסה, ניירות ערך, המחאות, כתבי יד ובעלי חיים.

התשלום עבור הפוליסה נקבע בהתאם לערך התכולה ועל סמך מרכיבים נוספים כמו מיקומה של הדירה (בית פרטי למשל מייקר בדרך כלל את עלות הביטוח), אמצעי ההגנה ועוד. במידת הצורך עשוי ביטוח תכולה לכלול גם אחריות כלפי צד ג' (ובפרט עובדים במשק הבית), ואופציה נוספת היא לבצע במקביל גם ביטוח מבנה שמכסה נזקים למבנה עצמו.

ביטוח רכוש ותכולה ניתן לרכוש דרך סוכן ביטוח אלמנטרי (שמורשה להציע ללקוחותיו גם ביטוחי רכב, ביטוח תאונות אישיות ועוד). סוכני ביטוח אלמנטריים עשויים להרוויח סכומי כסף גבוהים, הן כשכירים והן כעצמאיים, ובהתאם זהו מקצוע מבוקש מאוד. הדרך אליו כוללת מעבר 6 מבחנים (במקצועות יסודות הביטוח, ביטוח רכוש, ביטוח תאונות, מימון וסטטיסטיקה, כלכלה וחשבונאות) וכן סטאז' של חצי שנה (שניתן לעבור אותו במקביל ללימודים). ביטוח בניה פרטית הוא אחד מהדברים הנוספים אשר ניתן לבטח. 

במכללת אורין שפלטר תוכלו ללמוד בקורסי הכנה לכל המבחנים הנ"ל – קורסים שמבטיחים סיכוי גבוה במיוחד להשלים את כל הדרישות בדרך לעבודה הרווחית תוך 18-24 חודשים בלבד. אין דרישות קבלה ללימודים – המסלול פתוח לכולם, ובזכות הרמה הגבוהה של המרצים והניסיון העשיר שלהם בהכנה לכל המבחנים, גם ללא כל ידע קודם תוכלו לצלוח את המבחנים ולהתחיל להתפרנס כסוכני ביטוח תוך זמן קצר במיוחד. בנוסף תוכלו גם להצטרף לתחום לימודי חיתום אלמנטרי.

דילוג לתוכן