התמחות בביטוח פנסיוני

ביטוח פנסיוני הוא תחום רחב יריעה, מרתק ומתגמל מאוד עם פוטנציאל הכנסות גבוה – הן לסוכני ביטוח שכירים והן למי שהקימו עסק עצמאי. בין השאר עוסקים הסוכנים הפנסיוניים בנושאים כמו ביטוחי חיים, ביטוחים סיעודיים, ביטוח אובדן כושר עבודה, ביטוחי בריאות על סוגיהם השונים וגם בכל הנוגע לחיסכון ארוך טווח באמצעות מוצרים כמו קרן השתלמות, קרן פנסיה,קופת גמל או ביטוח מנהלים. העלייה הרציפה בתוחלת החיים והמודעות לחובה להבטיח לעצמנו חיים עם איכות גם במצבי חיים מורכבים כמו נכות או חולי הופכות את סוכני הביטוח הפנסיוניים לאנשי מקצוע מבוקשים מאוד, וכמובן שהדבר משפיע גם על רמת השכר בתחום שמתחילה בכ-8,000 ש"ח לחודש ומגיעה גם לסכום כפול (לפני עמלות ובונוסים).

סוכן ביטוח עצמאי

התמחות בביטוח פנסיוני פתוחה לציבור הרחב – כל אחד וכל אחת יכולים להפוך לסוכנים פנסיוניים, ולא רק שמסלול ההכשרה פתוח לכולם אלא שאין צורך בידע קודם ובמכללת אורין שפלטר תוכלו לעבור גם רענון מתמטיקה כדי לעזור לכם ללמוד בקלות את כל הקורסים בדרך לעיסוק המשתלם. את מסלול ההתמחות עצמו תוכלו להשלים בתוך שנה וחצי עד שנתיים (בכל מקרה כל תלמיד בוחר לעצמו את קצב הלימודים) – ולאחר מכן לקבל עזרה מחברת ההשמה של המכללה במציאת משרה מתאימה באחת מחברות הביטוח הגדולות בארץ. אופציה נוספת היא הצטרפות לסוכנות הביטוח של אורין שפלטר וזאת כבסיס התחלתי להקמת עסק עצמאי. כל סוכן ביטוח פנסיוני עצמאי התחיל כשכיר בעולם הביטוח ומשם התפתח. 

כך או כך ההתמחות בביטוח פנסיוני מורכבת מ-6 קורסים שבסוף כל אחד מהם יש מבחן (של הרשות לניירות ערך או של משרד האוצר). הקורסים הם בכלכלה, סטטיסטיקה ומימון, חשבונאות, יסודות הביטוח, ניתוח ניירות ערך וגמר פנסיוני. ההתמחות כוללת גם סטאז' של 6 חודשים, שאותו תוכלו להתחיל כבר לאחר מעבר 4 בחינות. 

דילוג לתוכן