חיתום עסקים ללא ניסיון

אחת הדרישות עבור תפקידים רבים היא ניסיון תעסוקתי רלוונטי. למעשה קשה מאוד למצוא משרות איכותיות שניתן להתקבל אליהן גם ללא ניסיון משמעותי, ובלא מעט מקרים זהו מקור לתסכול מתמשך – אלא אם כן בוחרים בלימודי חיתום שמובילים לקבלה לעבודה נחשקת תוך כשנה גם למי שאין לו כל ניסיון וללא קשר לרמת הידע המוקדם.

בפרט ישנן משרות רבות של חיתום עסקים ללא ניסיון. חיתום עסקי הוא פעולה בסיסית בכל חברת ביטוח אשר מציעה ביטוחים שונים לעסקים ובהם אובדן רווחים, ביטוחי רכוש וציוד, ביטוח חבויות (ביטוח שמנטרל את הסיכון שטמון באחריות בעלי עסק לעובדיו, ללקוחותיו ולכל מי שמגיע לבית העסק) ועוד. חשוב להבין כי כל ביטוח עסקי מחייב בדיקה מדוקדקת של מרכיב הסיכון עבור חברת הביטוח ובהתאם כדאיות מכירת הפוליסה מבחינתה. הבדיקה מתבצעת על סמך מודלים מורכבים (אם כי כאמור אין צורך בידע מוקדם או בניסיון כלשהו כדי ללמוד את התחום ולהתפרנס ממנו) ובהתאם למגוון רחב של נתונים רלוונטיים.

על-מנת להגיע לתפקידי חתמים עסקיים כדאי ללמוד בקורס חיתום של מכללת אורין שפלטר – לימודים ממוקדים של 15 חודשים (מפגש שבועי אחד) שבסופם משרה שמציעה שכר גבוה, שעות עבודה נוחות, סביבת עבודה איכותית, אתגר של ממש, עניין רב ויציבות משמעותית (יתרון של ממש בשוק התעסוקה התזזיתי של ימינו). שירותיהם של חתמים עסקיים נדרשים הן על-ידי חברות הביטוח, הן במחלקות ביטוח של תאגידים וארגונים גדולים, הן בחברות להשכרת רכב וליסינג והן בחברות שעוסקות בייבוא כלי רכב לארץ.

למכללת אורין שפלטר שיתוף פעולה פורה ורב שנים עם כל חברות הביטוח הגדולות של ישראל – איילון, הפניקס, כלל, הראל, מגדל, מנורה, אליהו ועוד. בהתאם להסכמים עם חברות אלה, מוזמנים תלמידי קורס חיתום לראיונות עבודה, לפעמים אף בטרם השלימו את הלימודים. בנוסף הקורס בנוי כך שהוא כולל מרכיב מעשי משמעותי שמסייע בקליטה המהירה והקלה בעבודה, ובעצם מהווה תחליף מצוין לניסיון תעסוקתי.

 

דילוג לתוכן