יועצים פנסיונים

יועצים פנסיוניים הם אנשי מקצוע מבוקשים מאוד בעידן הנוכחי – עידן שבו פרק הזמן שאחרי הפרישה מהעבודה הולך ומתארך, ומחייב מציאת פתרונות נכונים שיבטיחו רמת חיים נאותה גם ללא משכורת. תפקידו של היועץ הפנסיוני (או היועצת הפנסיונית, כמובן) הוא לסייע ללקוחות להבין מהם מוצרי החיסכון הפנסיוני המתאימים להם ביותר (האפשרויות הן קרנות פנסיה, ביטוחי מנהלים, קופות גמל ועוד), וכיצד לבנות תיק חיסכון פנסיוני אופטימלי על סמך קרנות, קופות וביטוחים ספציפיים.

על-מנת לעסוק בייעוץ פנסיוני יש צורך ברישיון מתאים, שמונפק על-ידי משרד האוצר (באמצעות רשות שוק ההון ביטוח וחיסכון). הרישיון ניתן למי שעובר בהצלחה 6 בחינות (בכלכלה, חשבונאות, סטטיסטיקה ומימון, יסודות הביטוח, ניתוח ניירות ערך וגמר פנסיוני) וכן סטאז' שנמשך חצי שנה ושניתן להתחיל אותו כבר לאחר מעבר 4 בחינות.

במכללת אורין שפלטר תוכלו ללמוד בקורסי הכנה לכל הבחינות הנ"ל. המסלול מודולרי, וכל תלמיד ותלמידה קובעים לעצמם את קצב ההתקדמות בו – ניתן להשלים את כל הדרישות לקבל רישיון הייעוץ הפנסיוני, כולל הסטאז', תוך שנה וחצי עד שנתיים, ועוד כדאי לדעת כי אין תנאי קבלה ללימודים ואין צורך בידע קודם. הרמה הגבוהה של מרצי המכללה ושלל אמצעי העזר (אתר אינטרנט עם מגוון רחב של תרגילים ופתרונות מפורטים, ספר לימוד עם הסברים ברורים וחומרי עזר יקרי ערך נוספים) מבטיחים הכנה אופטימלית לכל התלמידים וסיכוי גבוה במיוחד לעבור את כל הבחינות ללא עיכובים מיותרים.

לאחר השלמת כל החובות, נכנסת לתמונה חברת ההשמה של אורין שפלטר. החברה מתמחה בהשמה בשוק ההון ובענף הביטוח, ומסייעת ליועצים הפנסיוניים למצוא את המשרות האידיאליות עבורם. ניתן לעסוק בייעוץ פנסיוני גם כעצמאיים וגם כסוכן ביטוח עצמאי – משכורת יועץ פנסיוני שכיר היא 8,000-16,000 ש"ח בחודש, ויועצים פנסיונים עצמאיים עשויים להרוויח אף יותר אם יפגינו חריצות ומקצועיות.

דילוג לתוכן