יסודות החשבונאות א

חשבונאות היא תחום ידע בסיסי עבור ענפים רבים ובפרט נדרש ידע חשבונאי נרחב כדי לעסוק בהשקעות ובביטוחים. בהתאם מציעה מכללת אורין שפלטר קורס בשם יסודות החשבונאות כחלק ממסלול ההכשרה של סוכני ביטוח (אלמנטריים או פנסיוניים), יועצים פנסיוניים, מנהלי תיקי השקעות, יועצי השקעות ומשווקי השקעות.

הקורס מועבר על-ידי צוות מרצים בעל ניסיון רב בהכנת תלמידים למבחן בחשבונאות, מבחן שאותו עורכת הרשות לניירות ערך לכל מי שרוצה להפוך לסוכן ביטוח, יועץ השקעות, מנהל תיקים ותפקידים מתגמלים אחרים בשוק ההון או בענף הביטוח. בנוסף מקבלים משתתפי הקורס גישה לאתר שכולל מבחר רחב של תרגילים דומים לאלה שיופיעו בבחינה, עם פתרונות והסברים מפורטים. בדרך זו ניתן לתרגל היטב את חומר הלימודים, להטמיע אותו באופן אופטימלי ולהגיע מוכנים למבחן. אמצעי עזר יקר ערך נוסף שמבטיח סיכויי הצלחה גבוהים במיוחד לתלמידי אורין שפלטר הוא ספר לימוד שכולל מידע רב, מפורט ובהיר, שמשלים את ההרצאות ומבטיח בקיאות מלאה בכל הנושאים שכולל המבחן.

בין הנושאים הנלמדים בקורס יסודות החשבונאות: העקרונות החשבונאיים הבסיסיים (למשל עיקרון עסק חי, עיקרון המהותיות, עיקרון השמרנות, עיקרון העלות ההיסטורית ועוד), מבנה דוחות כגון דוח שינויים בהון עצמי או דוח תזרים מזומנים, שיטות חשבונאיות ובהן שיטת שווי מאזני, יחסי רווחיות, יחסי נזילות, איתנות פיננסית, מדדים תפעוליים ועוד.

היקף הקורס באורין שפלטר – 100 שעות לימוד אקדמיות. ניתן ללמוד קורס זה גם מהבית (בנוחות ובעלות מופחתת). עוד כדאי לדעת כי בוגרי המכללה במסלולי ההשקעות והביטוחים נהנים גם מעזרה במציאת משרה מתאימה: לאורין שפלטר חברת השמה שמתמחה בהשמה בשוק ההון ובענף הביטוח, ובזכות הקשרים המצוינים שלה לתלמידי המכללה קל יותר למצוא עבודה מתגמלת מיד עם השלמת כל הבחינות. הקורס נכלל גם בחומר לימוד ביטוח אלמנטרי.

דילוג לתוכן