לימודי שמאות

שמאי רכוש אחראים על הערכת השווי הכספי של כל סוגי הרכוש. התחומים היחידים שבהם נדרשת הערכה מיוחדת הם, שמאות הרכב והמקרקעין. שמאות רכוש הוא מקצוע מבוקש מאוד בשוק העבודה, מקצוע מכובד הדורש השכלה ולימודים מתאימים.
על מנת לעסוק בתחום אין צורך ברישיון אך בשביל להשתלב בשוק העבודה, יש צורך לקחת קורס מתאים. כוחות השוק מאפשרים רק לטובים ביותר, שעברו הכשרה מתאימה, לעבוד ולהתפרנס בכבוד.
בוגרי קורס לימודי שמאות שהצטרפו לאיגוד שמאי הביטוח בישראל זוכים לפרנסה ראויה ולהשתלבות מהירה בשוק העבודה.
הערכת שווי הרכוש נדרשת במקרה של נזק או במקרי פירוק נכסי נישואין. במהלך הגירושין שמאי הרכוש צריך להעריך את שוויו מול חברות הביטוח ובזמן בוררות עסקית בין הצדדים השונים. ישנם עוד תחומים רבים ומגוונים שבהם נדרשים אנשי מקצוע מהמעלה הראשונה, שמאי רכוש בעלי השכלה מתאימה.

קהל יעד ותנאי קבלה

קהל היעד עבור לימודי שמאות מתאים במיוחד לעורכי דין המעוניינים להשתלב בתחום, התחום מתאים למהנדסים, כלכלנים והנדסאים, סוכני ביטוח וכל אדם שתחום העיסוק שלו משיק למקצוע השמאות. הלימודים פתוחים גם עבור אנשים בלי השכלה מתאימה או ניסיון בתחומים מקבילים, סטודנטים סקרנים שרוצים להשתלב במעגל העבודה באחד התחומים הנחשקים בשוק.
תנאי הקבלה עבור לימודי שמאות הם, לימודי מתמטיקה ברמה של 3 יחידות לימוד לפחות, הסטודנטים צריכים להיות בעלי 12 שנות לימוד, למרות שיש גם יוצאים מן הכלל, בחלק מהמכללות דורשים תואר ראשון בתחומים משיקים.
לשם בדיקה של רמת המועמד לתוכנית נערכים בחינות ומבחני קבלה מתאימים, אך יש מכללות המאפשרות יותר חופש ולא דורשות לעבור מבחני כניסה. בכל מקרה נתון אנחנו ממליצים לכם לברר עם המכללה המתאימה מהי התוכנית הטובה ביותר עבורכם.

דילוג לתוכן