למידה היברידית מהי

היכולת לשלב בין שני פרמטרים איכותיים תמיד יביא לתוצאה טובה יותר. הכשרה ולימודים הם חשובים מאוד, אך עם זאת, לעיתים קשה מאוד ללמוד כאשר נדרשים להגיע לכיתה כמה פעמים בשבוע, ומנגד, זה לא תמיד לשמור על משמעת עצמית וללמוד מהבית. לכן, קיימת השיטה ההיברידית, שעל פי הרבה מאוד מחקרים היא שיטה איכותית שמביאה לתוצאות אידיאליות עבור הרבה מאוד אנשים. לשאלה למידה היברידית מהי יש תשובה שמורכבת מכמה חלקים, שכן יש כמה אסכולות המובילות אותה.

בבסיסה, הלמידה ההיברידית היא שיטת לימוד הדוגלת בין חלוקה של 30 עד 79 אחוזים בין לימודים פרונטליים בכיתה, לבין לימודים בעזרת המחשב, שנערכים לרוב מהבית, ולעיתים בכיתה או מעבדה. לשיטה יש המון יתרונות, כאשר היתרון המובנה והבולט ביותר הוא החיסכון בזמן ובכסף, שמגיע לאור העובדה שאין צורך להגיע לכיתה באופן פיזי. שנית, לתלמיד יש גישה בלתי מוגבלת לידע שמגיעה עם המחשב, והוא יכול להעשיר את עולמו הרבה יותר מאשר בשיעור פרונטלי בו הוא יושב עם מחברת. מעבר לכך, התלמידים מפתחים סוג של אחריות כאשר הם לומדים מהבית וצריכים לעמוד במטלות, ויש חוויתיות של קהילה לימודית משותפת, לבטח כאשר מבצעים מטלות יחד עם תלמידים נוספים.

העתיד כבר כאן

מחקרים רבים הראו שהשיטה ההיברידית היא מוצלחת מאוד, שכן תלמידים לא נושרים משיעורים, הם מעלים את הציונים שלהם, ויודעים לשלב היטב בין השיעורים הפרונטליים לאלו שנערכים עם מחשב. לשיטה יש שישה מודלים, אשר מציגים חלוקת זמן שונה, ולימודים מהבית ו/או מהכיתה, כאשר כל אחד מהמודלים מתאים לסוג אחר של כיתה. בסופו של דבר, קורס היברידי הוא העתיד, ואין ספק שאנשים ילמדו יותר באמצעות אמצעים טכנולוגיים, ולכן, שווה מאוד להתכונן ולהתחיל לראות תוצאות.

 

דילוג לתוכן