עבודה בחברת ביטוח

חיפוש אחרי עבודה יכול להיות מאוד מתסכל עבור המון אנשים. כיום, הדרישה המינימלית ברוב המקומות מצריכה תעודת תואר ראשון, גם אם התואר אינו רלוונטי באופן ספציפי לאופי העבודה. תואר אקדמי בישראל הוא יחסית יקר, ארוך וקשה להשגה, ולא הרבה אנשים יודעים כיצד למצוא אלטרנטיבות איכותיות עם שכר הולם. ובכן, אחת האלטרנטיבות האיכותיות והטובות ביותר לעבודה טובה בשכר גבוה היא זו שבתחום הביטוח. עבודה בחברת ביטוח היא מתגמלת מאוד, מעניקה המון אופציות קידום ועבודה בתנאים שונים וכמובן, אינה מצריכה תואר אקדמי אלא רק תואר מקצועי.

עבודה בביטוח

כדי להיכנס לתחום הביטוח יש ללמוד באחת מהמכללות המקצועיות בארץ, ולהשיג תעודה של סוכן ביטוח פנסיוני או אלמנטרי לאחר בחינות הלשכה של משרד האוצר. המבחנים הם אינם פשוטים ואחוז העוברים הוא די נמוך, אלא אם כן בוחרים ללמוד בטופ של הטופ. במכללת אורין שפלטר שולחים את מרבית הנבחנים השנתיים, שכן מדובר במכללה הגדולה בארץ בתחומה ובנוסף, אחוז העוברים אצלה גבוה במיוחד. המכללה מאפשרת לתלמידים ללמוד בתנאים שלהם, בשעות הערב, ו/או בבית עם שיעורים מצולמים ולגשת למבחנים לאחר כשנתיים בלבד. הלימודים כוללים לימודים בארבעה קורסי בסיס, ולאחר מכן, קורסים מתקדמים בהתאם לבחירה וסטאז' קצר. הסטודנטים יכולים לשמור על אורח חייהם ואף לעבוד ולקיים מערכות יחסים מבלי להשתעבד  לאקדמיה המתישה. חיפוש עבודה בביטוח לא מתאים לכל האנשים אך אם מצאתם עבודה בתחום ואץם אוהבים אותה אתם יכולים להעיד שזהו תחום מתגמל. 

הצורך לא נפסק

סוכן ביטוח מורשה עם תעודה יכול לחפש ולמצוא עבודה בחברת ביטוח במהרה, שכן הביקוש עולה על ההיצע. ישנם אפילו אנשים שמתחילים לעבוד בתפקידים זוטרים בחברות ביטוח תוך כדי הלימודים, וזאת לאור העובדה שהביטוח הוא תחום שלא נח. הצורך בביטוח תמיד קיים ויש הרבה חברות בשוק, כך שהתחרות והצמיחה גדולה. המשכורות הן גבוהות, ויש סוכנים שעובדים על עמלות ולכן, כדאי לכל אחד לשקול ולהיכנס לתחום.

דילוג לתוכן