רישיון משווק פנסיוני

קופת פנסיה – או בשם המקובל יותר, קרן פנסיה – היא תוכנית חיסכון ארוכת טווח שמטרתה הבטחת רמת חיים נאותה גם בגיל מבוגר ולאחר הפרישה משוק התעסוקה.

על-פי החוק בארץ, עובדים שכירים מפרישים 6% משכרם למטרה זו והמעסיקים מפרישים עבורם עוד 12.5% (חלקם כרכיב פיצויים וחלקם כרכיב תגמולים).החוק מחייב גם את העצמאיים להפריש לפנסיה שלהם – 4.55% על ההכנסות של עד כ-60,000 ש"ח בשנה (הסכום שהוא מחצית מהשכר הממוצע בארץ נכון ל-2018) ועוד 12.55% על ההכנסות שבין 60,000 ש"ח ל-120,000 ש"ח.

לכל עובד שכיר ולכל עצמאי הזכות לבחור לאיזו קרן פנסיה (או ביטוח מנהלים / קרן השתלמות, שגם הם מוצרי השקעה לטווח הארוך) להעביר את הסכומים הנ"ל. על-מנת לבחור נכון ולהבטיח קופת פנסיה אופטימלית – כלומר ליהנות ממקסימום תשואה ומינימום סיכון – מומלץ להתייעץ עם יועץ פנסיוני או לפנות למשווק פנסיוני מקצועי ומהימן. שני מקצועות אלה הפכו מבוקשים מאוד בשנים האחרונות, בין השאר לנוכח המודעות ההולכת וגוברת לחשיבותה של פנסיה, ובהתאם היועצים הפנסיוניים וסוכני הביטוח הפנסיוניים נהנים משכר גבוה מאוד, בין אם הם עובדים כשכירים ובין אם פנו לדרך עצמאית.

במכללת אורין שפלטר תוכלו ללמוד במסלול שיוביל אתכם לעיסוקים מתגמלים אלה תוך 18-24 חודשים, גם ללא כל ידע קודם או ניסיון רלוונטי. רישיון משווק פנסיוני המסלול כולל 6 קורסים שכל אחד מהם מהווה הכנה למבחן של משרד האוצר או הרשות לניירות ערך – המבחנים הם במקצועות כלכלה, סטטיסטיקה ומימון, חשבונאות, יסודות הביטוח, ניתוח ניירות ערך וגמר פנסיוני.

הבסיס להכנה האופטימלית הוא הניסיון הרב של מרצי אורין שפלטר בהוראה. שכבה נוספת בדרך להצלחה במבחנים היא הגישה להרצאות מצולמות שמאפשרות חזרה והתעמקות בכל נושא שהתלמיד מרגיש לגביו שהוא זקוק לחיזוק. כמו כן מתרגלים המשתתפים בקורסים דרך אתר האינטרנט של הקורסים את כל החומר על בסיס שאלות ממבחני עבר (והסברים מפורטים לגבי דרך הפתרון) – כך שהסיכוי להצליח במבחן גבוה במיוחד וכאמור תוך עד שנתיים כבר ניתן להתפרנס בתחום הרווחי של הפנסיה. למשווק פנסיוני שכר ממוצע גבוה.

דילוג לתוכן