שכר סוכן ביטוח מתחיל

אחד השיקולים העיקריים בבחירת מקצוע, אם לא החשוב שבהם, הוא השכר. באופן טבעי אנחנו מייחסים חשיבות הן לשכר הפוטנציאלי לאחר שנצבור ניסיון ו-ותק, והן לשכר כבר בתחילת הדרך. אחד הענפים המשתלמים ביותר מבחינה זו הוא הביטוח – שכר סוכן ביטוח מתחיל נע סביב ה-6,000-8,000 ש"ח לחודש (לפני עמלות ובונוסים), לאורך השנים הוא נוסק ומגיע גם ל-15,000 ש"ח בחודש (גם כן לא כולל בונוסים ועמלות) ועוד אופציה היא הקמת עסק עצמאי שעשוי להניב הכנסות גבוהות אף יותר. למשווק פנסיוני שכר משתלם והשמים הם הגבול עבור. 

לימודי ביטוח במכללה

העבודה כסוכן ביטוח מחייבת רישיון, והדרך אל הרישיון כוללת מעבר 6 בחינות באחד מבין שני מסלולים אפשריים: מסלול הביטוח האלמנטרי והמסלול הפנסיוני. בשני המסלולים 4 הבחינות הראשונות הן במקצועות יסודות הביטוח, סטטיסטיקה ומימון, חשבונאות וכלכלה. במסלול הראשון שתי הבחינות האחרונות הן ביטוח תאונות וביטוח רכוש, ובמסלול השני שתי הבחירות האחרונות נקראות ניתוח ניירות ערך וגמר פנסיוני. בזכות העובדה שהבסיס בשני המסלולים זהה, ניתן להגיע יחסית בקלות לרישיון כפול, כלומר גם סוכן ביטוח אלמנטרי וגם סוכן ביטוח פנסיוני – וכך להרחיב את אפשרויות התעסוקה ולהגדיל את ההכנסות הפוטנציאליות.

במכללת אורין שפלטר מוצעים קורסים להכנה לקראת כל אותן בחינות. המרצים בכל קורס וקורס הם אנשי מקצוע שהתמחו בהוראה ובהכנה למבחנים, והם נבחרים בין השאר על בסיס אחוזי ההצלחה של התלמידים שלהם – בהתאם אחוזי המעבר של תלמידי המכללה גבוהים במיוחד וניתן להגיע לרישיון סוכן ביטוח תוך שנה וחצי עד שנתיים בלבד. בנוסף, לאורין שפלטר יש חברת השמה שמסייעת לבוגרים למצוא משרה שמתאימה להם במיוחד וגם לכך יש כמובן חלק בהתחלת העבודה וקבלת השכר הנאה בזמן הקצר ביותר האפשרי מרגע תחילת הלימודים. עוד כדאי לדעת שאין תנאי קבלה למסלולים הנ"ל ואין צורך בידע קודם.

יועץ משכנתאות שכר

שכר סוכן ביטוח מתחיל 

סוכני ביטוח מצטיירים תמיד כאנשי עסקים רציניים שרוצים להתקדם ולהרוויח כמה שיותר, וזה נובע מהעובדה שמקצוע הביטוח הוא מכובד, מכירתי, ויש בו הרבה לאיפה להתקדם. סוכני הביטוח הטובים והמובילים יכולים לעשות הרבה מאוד כסף, הן מבחינת שכר בסיס והן מבחינת עמלות, אך כל מי שרוצה להיכנס לעסק צריך לזכור, שגם הגדולים והטובים ביותר התחילו מלמטה. יש כיום הרבה מאוד תפקידים שנחשבים זוטרים יחסית, אותם אפשר למלא בתוך חברות הביטוח. בין אם מדובר ברפרנטים או באנשי מכירות פרונטליים, אלו תפקידים שדרכם אפשר לצבור ניסיון וללמוד את רזי המקצוע בצורה אידיאלית. אנו נענה לכם איך בוחרים יועץ משקנתאות.

אין כל ספק שסוכני ביטוח ותיקים מרוויחים הרבה יותר מהשכר הממוצע במשק, ויכולים להגיע לסכומים שאנשים בתחומים אחרים יכולים רק לחלום עליהם, אך אנשים רבים חוששים מההתחלה. אותה התחלה בתור רפרנט פשוט או בתור עוזר לסוכנים, היא מאתגרת, כוללת הרבה שעות ומאוד תובענית ודורשנית, והחשש הוא שהשכר ההתחלתי הוא אינו גבוה מספיק. חשוב להבין כי שכר סוכן ביטוח מתחיל הוא כ-8,000 שקלים, שזה סכום מכובד לכשעצמו, בטח לאור האלטרנטיבות בשוק. בתחום הביטוח הרבה יותר קל להתקדם ומעבר לכך, לרוב, העבודות ההתחלתיות נעשות תוך כדי התואר, כך שהסכומים הללו בהחלט אמורים להספיק לסטודנטים שלומדים בשעות הערב. לימודי ביטוח אלמנטרי אצלינו במכללה.

קפיצה גדולה

הקפיצה במדרגות השכר בתחום הביטוח היא גדולה מאוד, כאשר אנשים עם 4 או 5 שנות ניסיון, יכולים להרוויח כ-15,000 שקלים לא כולל עמלות. חשוב להבין את עניין הזמן שנחסך כאשר לומדים במכללה מקצועית כמו אורין שפלטר. אנשים יכולים לצאת לשוק העבודה כבר בגילאי 22 או 23, ולהתחיל לעבוד תוך כדי התואר. זאת בניגוד לאנשים שהולכים למסלולים אקדמיים ארוכים ומתחילים להוכיח את עצמם בשוק העבודה רק קרוב לגיל 30.

 

דילוג לתוכן