איך פותחים סוכנות ביטוח

אחת האופציות שפתוחה בפני כל סוכן ביטוח, ובפרט אם הוא אדם חרוץ, בעל אופי יזמי ומשמעת עצמית גבוהה, היא לפתוח סוכנות ביטוח עצמאית. הקמת סוכנות ביטוח עצמאית עשויה להניב הכנסות גבוהות מאוד, הרבה יותר מכפי שניתן להרוויח כשכיר, לאפשר חופש פעולה מרבי ובעיקר להוביל למיצוי היכולות.

הכנסותיו של סוכן ביטוח בעל כישורים מרשימים ומוטיבציה עזה אשר מקים סוכנות עצמאית כוללות שני מרכיבים. מרכיב אחד נקרא "היקפים" והשני נקרא "נפרעים", והחיבור של שתיהן מוביל כאמור לרווחים נאים במיוחד שעשויים להסתכם גם בעשרות אלפי שקלים לחודש.

"היקפים" הם תשלומים חד-פעמיים שמקבל סוכן הביטוח על כל פוליסת ביטוח שהוא מוכר. מי שמשלמת לו עמלה זו, שגובהה נגזר מהפרמיה שמשלם המבוטח על אותה פוליסה, היא כמובן חברת הביטוח שמבטחת בפועל ונהנית מהפרמיה שמשולמת לה. "נפרעים" הם תשלומים קבועים עבור כל פוליסה, כל עוד היא תקפה. גם גובה עמלה זו נגזר מהסכום שמשלם המבוטח לחברת הביטוח, ובאופן טבעי ככל שסוכן הביטוח צובר לקוחות ומצליח לשמר אותם, כך הולך ותופח הסכום ה"נפרעים" הכללי ממנו הוא נהנה.

עוד כדאי לדעת שלאחר הקמת סוכנות סוכן ביטוח עצמאי סוכן הביטוח רשאי למכור פוליסות של חברות ביטוח רבות, ובכל מקרה הוא יזכה הן להיקפים והן לנפרעים. בנוסף עשוי סוכן ביטוח למכור מגוון רחב של מוצרי ביטוח, כשבהקשר זה כדאי לדעת שקיימים שני סוגי מוצרים: פנסיוניים ואלמנטריים. סוכן ביטוח בעל רישיון אלמנטרי רשאי לשווק ללקוחותיו ביטוחי רכוש (רכב, דירות ועוד), ביטוחי נסיעות לחו"ל, ביטוחים עסקיים ועוד. סוכן ביטוח בעל רישיון פנסיוני רשאי למכור ביטוחי חיים, ביטוח אובדן כושר עבודה, ביטוחים סיעודיים, ביטוחי בריאות וגם מוצרי חיסכון לטווח הארוך (קרנות השתלמות, ביטוחי מנהלים, קופות גמל).

במכללת אורין שפלטר תוכלו ללמוד במסלול שמוביל לאחד משני הרישיונות הנ"ל תוך פחות משנתיים, ולמעשה לאחר שזוכים ברישיון אחד, קל יחסית לקבל את השני ולהגדיל עוד יותר את ה"היקפים", ה"נפרעים" ובעצם את ההכנסות החודשיות.

דילוג לתוכן