ביטוחים פנסיונים

ביטוחים פנסיונים הם כיסויים לכל המצבים שבהם נפגעת יכולתו של אדם להתפרנס ולפרנס את משפחתו, כשבנוסף ייתכנו הוצאות גבוהות עקב המצב שאליו נקלע האדם. בקטגוריה זו נכללים ביטוחי הבריאות השונים, ביטוחי החיים, ביטוח אובדן כושר עבודה, ביטוח סיעודי וכן מוצרי חיסכון אורכי טווח כגון קרנות פנסיה, ביטוחי מנהלים וקופות גמל. רכיב החיסכון בביטוח הפנסיוני הינו חובה גם לשכירים וגם לעצמאים, וכדי לעודד את כולנו להבטיח את עתידנו ניתנות הקלות במס לחוסכים. בניית תיק פנסיוני שמותאם במדויק לצרכים שלכם היא מלאכה מורכבת שמחייבת אחריות רבה – ומי שמוסמך לסייע למי שזקוק לכך הם סוכני הביטוח הפנסיוניים.


איך להיות סוכן ביטוח

בימינו ישנה מודעות גבוהה לחשיבות הבטחת העתיד: תוחלת החיים נמצאת במגמת עלייה מתמשכת כך שפרק הזמן שלאחר הפרישה מהעבודה מתארך ונדרשים פתרונות איכותיים להבטחת רמת חיים נאותה גם בשלב זה. בנוסף, אין אדם שלא חשוף למצבים כמו חולי משמעותי או נכות, ועל כן הביקוש לשירותיהם של הסוכנים הפנסיוניים נמצא גם הוא במגמת עלייה משמעותית. כתוצאה מכך פוטנציאל ההכנסות של אנשי מקצוע אלה, ובפרט הרציניים והחרוצים, גבוה מאוד – סוכן ביטוח פנסיוני שכיר עשוי להשתכר גם 18,000 ש"ח בחודש, לפני עמלות ובונוסים, ואילו סוכן עצמאי בעל רישיון פנסיוני נהנה מתגמולים משמעותיים: הן סכום כסף חד-פעמי עבור כל פוליסה שהוא מתאים ללקוח, והן סכום חודשי קבוע כל עוד אותה פוליסה תקפה. כך למשל עבור ביטוח סיעודי, שמטבעו הינו ביטוח ארוך טווח, עשוי הסוכן לקבל סכום כסף חודשי מחברת הביטוח במשך עשרות שנים.

על-מנת לקבל רישיון סוכן ביטוח פנסיוני יש לעבור 6 מבחנים של משרד האוצר והרשות לניירות ערך. במכללת אורין שפלטר תוכלו ללמוד לקראת אותם מבחנים עם מרצים שזוהי מומחיותם, אתר אינטרנט שכולל שפע תרגילים ופתרונות וספר לימוד שנכתב על בסיס ידע רחב היקף שהצטבר במשך שנים רבות במכללה. הלימודים מתאימים לכל מי שרוצה קריירה מתגמלת ויציבה, בלי קשר לידע הקודם שלו.

דילוג לתוכן