ביטוח אלמנטרי מה זה

ביטוח אלמנטרי, שלעתים נקרא גם "ביטוח כללי", הוא ענף בביטוח שכולל את כל הפוליסות שעוסקות ברכוש ובכיסוי נזקים שנגרמים לו. בקטגוריה זו נכללים ביטוחי הרכב השונים (חובה, צד ג', מקיף), ביטוחי מבנה (למשכנתא או בלי קשר לכך), ביטוח תכולת דירה, ביטוחי סחורה במהלך תובלה (ימית או אווירית), ביטוחי כלי טיס וכלי שיט, ביטוחי אשראי (שמספקים לבעלי עסקים הגנה בפני מצב שבו ייגרמו להם הפסדים עקב התחמקות מתשלום של לקוחות), ביטוחי נסיעות לחו"ל (הן בפני אובדן מטען או גניבה, הן בפני ביטול הטיסה או דחייתה והן כיסוי של ההוצאות הרפואיות במקרה של חלילה פציעה או מחלה בעת השהות בחו"ל), ביטוחים הנדסיים (שרלוונטיים בעיקר במגזר התעשייתי), ביטוחי חבויות ועוד.
סוכן ביטוח אלמנטרי

במרבית המקרים ישנה השתתפות עצמית של המבוטח, כשבהתאם לגובה ההשתתפות נקבע גם גובה הפרמיה החודשית. לעתים נדרש המבוטח לנקוט באמצעים שונים כדי למזער את הסיכון לנזק, ובלעדיהם עשויות חברות הביטוח לסרב לבטח. המגוון הרחב של הביטוחים האלמנטריים והצורך בפוליסות מותאמות ספציפית לצרכים ולהעדפות של כל אדם הופכים את סוכני הביטוח שמורשים לטפל בתחום זה לאנשי מקצוע מבוקשים. בעלי רישיון סוכן ביטוח אלמנטרי יכולים לבחור בין עבודה כשכירים לבין הקמת עסק עצמאי, כשבכל מקרה ההכנסות גבוהות והעיסוק במזעור הסיכונים והבטחת שקט נפשי ללקוחות מספק גם עניין רב. המשכורת החודשית של סוכן ביטוח אלמנטרי או פנסיוני מתחיל היא כ-8,000 ש"ח (לפני עמלות ובונוסים) וכשצוברים ותק בעבודה מגיעים לשכר בסיס של 18,000 ש"ח בחודש (גם כן כמובן לפני העמלות והבונוסים). סוכן ביטוח עצמאי מקבל תשלום חודשי קבוע על כל פוליסה שהתאים ללקוח (תשלום מצד חברת הביטוח, בהתאם לגובה הפרמיה) וכן תשלומים חד-פעמיים על כל ביטוח חדש שהוא מוכר, כך שהכנסותיו גבוהות במיוחד.

במכללת אורין שפלטר תוכלו ללמוד במסלול ייעודי שיהפוך גם אתכם לסוכני ביטוח אלמנטריים תוך 18-24 חודשים. המסלול פתוח לכל אחד ואחת, ואין צורך בניסיון או בידע קודם. אם אתה מעוניין להיות סוכן ביטוח לימודים באורין שלטר הם הפיתרון בשבילך.

דילוג לתוכן