ביטוח אלמנטרי

ביטוח אלמנטרי הוא שם כולל לכל הביטוחים העוסקים ברכוש ומבטיחים כיסוי של נזקים שייגרמו לאותו רכוש מסיבות שונות – פגעי מזג אוויר, מעשה ידי אדם, כוח עליון, רשלנות, זדון ועוד. הכיסויים הנפוצים ביותר בקטגוריה זו, שנקראת גם ביטוח כללי, הם לכלי הרכב (החובה, המקיף וצד ג') ולדירות (ביטוח תכולת דירה וביטוחי מבנה על האפשרויות השונות שהם מציעים). כמו כן ישנם ביטוחי אשראי לעסקים, ביטוחים הנדסיים למבני תעשייה, ביטוחי חבויות, ביטוח סחורה בתובלה (בדרך הים או בדרך האוויר), ביטוח נסיעות לחו"ל (שכולל גם כיסוי הוצאות רפואיות במקרה הצורך) ועוד.


לימודים בשעות הערב

מי שמורשה להתאים ללקוחותיו פוליסות מהסוגים הנ"ל הוא סוכן ביטוח בעל רישיון אלמנטרי. מאחר שמדובר בביטוחים נפוצים מאוד, ולנוכח העובדה שלמרות שבמרבית המקרים הם עוסקים "רק" ברכוש ולא בנושאים של בריאות או חיי אדם, בכל זאת הם מורכבים ומחייבים ידע מקצועי כדי לבחור אותם באופן מושכל, ישנו ביקוש רב לשירותיהם של סוכני הביטוח האלמנטריים – כך שפוטנציאל ההכנסות שלהם גבוה. סוכנים אלמנטריים יכולים לבחור לעבוד כשכירים בחברת ביטוח (ולמכור אך ורק פוליסות שלה) או להקים עסק עצמאי (ולסייע ללקוחות לבחור בין פוליסות שונות של כל החברות הרלוונטיות). סוכן ביטוח אלמנטרי שכיר מגיע לשכר חודשי של 15,000 ש"ח (לפני בונוסים ועמלות) ונהנה מיציבות תעסוקתית. סוכנים עצמאיים מקבלים עבור כל מכירת פוליסה גם סכום חד-פעמי וגם סכום חודשי קבוע כל עוד הפוליסה תקפה והלקוח משלם לחברת הביטוח את הפרמיה.

כדאי לדעת שכל אחד יכול להפוך לסוכן ביטוח אלמנטרי – במכללת אורין שפלטר תוכלו ללמוד במסלול ייעודי של קורס ביטוח אלמנטרי, שכולל 6 קורסים להכנה לבחינות שעורכים משרד האוצר והרשות לניירות ערך בדרך למתן הרישיון. קצב הלימוד נקבע על-ידי כל תלמיד, וניתן להשלים את כל הדרישות כבר תוך שנתיים.

דילוג לתוכן