האם כדאי להיות סוכן ביטוח עצמאי

העבודה בתור סוכן ביטוח היא מאתגרת מאוד ומצריכה יחסי אנוש טובים, במקביל למקצועיות בלתי מתפשרת. כאשר מגישים הצעה לפוליסה ללקוח, היא צריכה להיות מפורטת, פרקטית, הוגנת, וכזו שתעזור לו בזמן אמת, תוך כדי שישנו רווח גם לסוכן. הדרך להיות סוכן ביטוח טוב מתחילה בהכשרה נכונה, ויש למצוא מקום טוב ואיכותי ללמוד בו. מבין כל האופציות, למכללת אורין שפלטר יש תוכנית לימודים איכותית מאוד, עם מרצים טובים, קורסים מעשיים, וכלים רבים שנותנים את הערך המוסף לכל סוכן ביטוח מתחיל, בין אם אלמנטרי או פנסיוני.
סוכן ביטוח פנסיוני

מסלול הלימודים של אורין שפלטר הוא פשוט מאוד, והוא מיועד להכשיר אנשים למבחנים של הרשות לניירות ערך ושל משרד האוצר בנושא ביטוח. כדי  לקבל את ההסכמה צריך לעבור ארבעה קורסי יסוד: כלכלה, חשבונאות, מימון ויסודות הביטוח, ושני קורסי גמר בהתאם להסמכה. הסמכה של רשיון סוכן ביטוח אלמנטרי מתקבלת לאחר קורסים של רכוש ותאונות, והסמכה של סוכן פנסיוני מתקבלת לאחר קורסים בנושא מקצועית א' וגמר פנסיוני. אורכו של מסלול הלימודים הוא שנתיים, והוא מאוד נוח, שכן אפשר ללמוד בערב או בימי שישי, וכך לא לוותר על עבודה במשרה מלאה במקביל. הקמפוסים, אגב, נמצאים בתל אביב ובחיפה.

להחליט עם עצמכם

לאחר סיום הלימודים, כל אחד צריך להחליט האם כדאי להיות סוכן ביטוח עצמאי או שכיר. ובכן, היתרונות והחסרונות מובנים וכל אחד צריך לחשוב בעצמו האם יש לו את ה"דרייב" להיות עצמאי ולנסות להרוויח בגדול, או שהוא מעדיף את הכרית הנוחה שמספקות חברות הביטוח הגדולות. לשאלה האם כדאי להיות סוכן ביטוח עצמאי אין תשובה חד משמעית והיא תלויה באדם השואל את השאלה. היתרון הגדול הוא שתמיד אפשר לבצע ניסיון אחד, ואם הוא כושל, לנסות להתקבל לאחת החברות הגדולות.

פגישה עם יועץ משכנתאות

סוכני ביטוח עצמאיים נהנים מחופש פעולה נרחב, והם יכולים להציע פוליסות מגוונות וזולות יותר. בנוסף, היחס האישי שמעניקים סוכני הביטוח העצמאיים הוא היתרון הגדול ביותר שלהם. כאשר אדם נמצא במצוקה, הוא רוצה לשמוע מישהו בצד השני של הקו כאשר הוא מפעיל את הפוליסה, ולא תא קולי בו צריך ללחוץ על מקשים רבים ולהמתין מספר רב של דקות עד שמקבלים עזרה. עבודה עצמאית היא ללא ספק נוחה יותר כאשר יש ילדים ומשפחה שרוצים לטפח וגם כאשר רוצים להתנהל בלו"ז נוח יותר ולא לתת תשובות לאף אחד. בידקו אפשרויות של לימודים בשעות בערב.

כאשר אדם שואל את עצמו האם כדאי להיות סוכן ביטוח עצמאי או שכיר, הוא צריך לשקול בכובד ראש את היתרונות והחסרונות של כל פעולה. כמובן שבתור עצמאי הרבה יותר קשה להתנהל מבחינה כלכלית מול המדינה, ויש סיכון של איבוד פרנסה לחלוטין. אך עם זאת, אם עובדים קשה, מפרסמים ונותנים שירות הוגן וטוב, אין כל סיבה שלא יהיה אפשר להשיג קליינטורה איכותית וכזו שהולכת אתכם לאורך זמן. כאשר עובדים כעצמאי, נתקלים בהרבה אנשים בדרך, וחלקם אף יביאו איתם הזדמנויות כלכליות ועסקיות שכלל לא חשבתם עליהם.  בידקו כאן השוואת מחרי לימודי ביטוח.

דילוג לתוכן