הכשרת רפרנטים מקצועיים במשרדי ביטוח

 

לימודים מעשיים המיועדים לציבור הרחב ולעובדים בחברות ובסוכנויות ביטוח – לרכישת מקצוע מאתגר ומתגמל

משך הלימודים: כ-3.5 חודשים

תנאי קבלה: אין. קורס זה מוכר על-ידי משרד הכלכלה

צוות המרצים: יואב הנגבי, איציק אוסטשינסקי, אסף כץ

 

נושאי הקורס:

ביטוחי רכוש

 • ביטוח דירה
 • ביטוח רכב
 • ביטוחי תאונות אישיות
 • ביטוחי אחריות מקצועית
 • ביטוח הנדסי
 • אובדן כושר עבודה
 • אובדן רווחים

ביטוח בריאות וביטוחים סיעודיים

 • ביטוחי בריאות
 • ביטוח סיעודי
 • ביטוח נסיעות לחו"ל

ביטוחים פנסיוניים

 • ביטוח מנהלים
 • התוכניות הבסיסיות בתחום הפנסיוני
 • סוגיות מיסוי בביטוח הפנסיוני
 • סדנאות: תביעות, ניהול משרדי ביטוח, מחשוב

 

רקע

רפרנט בחברת ביטוח הוא תפקיד מפתח להתנהלות השוטפת של המשרד. הרפרנטים אחראיים על שירות מקצועי לכל לקוח ולקוח, זמינות מרבית ויעילות גבוהה. לשם כך נדרשים ידע נרחב לגבי תחומי הביטוח הרלוונטיים ועבודת המשרד, מיומנויות תקשורת בינאישית גבוהות, וכן יכולת לתפקד היטב בתנאי לחץ ועומס. לעבודתו של רפרנט ביטוח השפעה של ממש על הצלחת החברה והתגמול בהתאם.

אודות הלימודים

קורס רפרנטים מקצועיים בחברת ביטוח של מכללת אורין שפלטר מתאים למי שמבקש לרכוש מקצוע מאתגר ומתגמל, וכן למי שכבר עובד בתחום ורוצה לשדרג את מעמדו המקצועי.

הלימודים מעניקים ידע חיוני גם בענף הביטוח הכללי וגם בענף הביטוח הפנסיוני, כשבמהלך הקורס, ולנוכח המבנה המודולרי שלו, יכול כל תלמיד לבחור את התחום בו יתמקד (או להתקדם בשניהם במקביל). בכל מקרה הלימודים כוללים גם תרגולים, סדנאות, סימולציות ושימוש בתוכנות של חברות הביטוח – כך שהם מהווים הכנה מעשית אופטימלית לעבודה בפועל.

בתום הקורס נערכת בחינה פנימית של המכללה המזכה בתעודת גמר.

אפשרויות התעסוקה בתום הקורס

א. חברות ביטוח

ב. סוכנויות ביטוח

ג. מחלקות ביטוח בתאגידים ובחברות

ד. חברות השכרת רכב וליסינג

ה. חברות לייבוא רכב

למכללת אורין שפלטר חברת השמה בעלת ניסיון רב בהשמה בתחומי הביטוח – עזרה משמעותית לכל בוגרי ובוגרות הקורס במציאת משרה מתאימה.

למי מיועד הקורס?

* עובדים בחברות ביטוח ובסוכנויות ביטוח

* עובדים במחלקות הביטוח בארגונים ובחברות

* עובדי חברות לייבוא רכב

* הקהל הרחב

* חיילים משוחררים

לימודי רפרנט ביטוח

חברות ביטוח מורכבות מהרבה מאוד אנשים שעושים תפקידים מקצועיים במטרה לתת שירות טוב ללקוח. סוכני הביטוח יוצאים לשטח ומנסים למכור את הפוליסות, אך כאשר הלקוח צריך עזרה מיידית, חשוב שיהיו רפרנטים שיידעו לתת את המענה הנכון. אדם אשר נותן שירות בתחום הביטוח לא יכול להיות אדם ללא הכשרה בתחום, שכן הרצון הוא לתת מענה מקצועי ופרקטי. לכן, חברות הביטוח מעסיקות רפרנטים שיכולים לספק ללקוח מענה מהיר ואיכותי, ולפתור בעיות מבלי לערב גורמים מקצועיים אחרים. כך, גם החברה מרוויחה סוכנים שעוסקים רק במכירות וגם הלקוח מרוויח מענה בכל עת. ישנו רפרנט ביטוח חיים ורפרנט בתחום הלאמנטרי.

רפרנט ביטוח הוא תפקיד מפתח בכל חברה, לאור העובדה שהוא קו ההגנה הראשון אל מול תלונות הלקוח. כדי להיות רפרנט ביטוח טוב צריך תכונות כמו מקצועיות, סבלנות, ניתוח מצב וקריאה של לקוח דרך שיחה טלפונית או מפגש. את ההכשרה הטובה ביותר לתפקיד רפרנט מקבלים במכללת אורין שפלטר, בקורס ייעודי שמטרתו להכשיר אנשים לתפקיד המורכב הזה. לימודי רפרנט ביטוח במכללת אורין שפלטר מועבר על ידי טובי המרצים בתחום הביטוח בישראל והוא נוגע בכל אותן נקודות שחשוב לדעת בנוגע לתפקיד. הרפרנטים מתמחים בנושאים כמו ביטוחי דירה ורכב, ביטוחי בריאות וביטוחים פנסיוניים, כך שהם נוגעים גם בפן הביטוח האלמנטרי וגם בפן הביטוח הפנסיוני, מה שמקנה להם כלים חשובים לקראת המשך דרכם במקצוע.

הבסיס להצלחה

לימודי רפרנט ביטוח הם למעשה לימודי בסיס לקראת עבודה ארוכת טווח בתחום הביטוח. בעבודתו, הרפרנט משתפשף בנושא של עבודה מול אנשים, הוא רואה מה קורה בשטח, נוגע בתחומים שונים של ביטוח, ומקבל את ההרגשה של עבודה תחת לחץ וכזו שבנויה גם מעמלות. סוכני ביטוח מתחילים עם הכשרה של רפרנטים יכולים להמשיך לתפקידים גבוהי דרג ולהצלחה גדולה בהמשך, לאור הבסיס היציב שקיבלו.

דילוג לתוכן