השכלה פיננסית

השכלה פיננסית היא כלי יקר ערך ורב חשיבות בימינו. כל אדם עשוי להיתרם מאוד בזכות ידע עדכני ומקיף בתחום הפיננסי, ובפרט נדרש ידע שכזה מסוכני ביטוח פנסיוניים, יועצים פנסיוניים, משווקי השקעות ומנהלי תיקי השקעות. בהתאם מסלולי ההכשרה בתחום הפנסיוני ובתחום ההשקעות כוללים קורס ניתוח ניירות ערך, שמהווה הכנה למבחן בעל שם דומה (ואשר נקרא גם מקצועית א') שאותו עורכת הרשות לניירות ערך.

במכללת אורין שפלטר מוצע קורס זה, כמו גם קורסים אחרים להכנה למבחני הרשות לניירות ערך ומבחני משרד האוצר בדרך לקבלת רישיון סוכן ביטוח פנסיוני/ יועץ פנסיוני/ יועץ השקעות/ משווק השקעות/ מנהל תיקי השקעות. המרצים הינם בעלי ניסיון רב בהוראה, המשתתפים בקורס מקבלים ספר לימוד עם הסברים מפורטים וברורים וישנו גם אתר אינטרנט ייעודי לקורס זה עם שפע תרגילים שפתרונם מבטיח שכל תלמיד וכל תלמידה יגיעו למבחן כשהם מוכנים במלוא מאת האחוזים מכל הבחינות. כמו כן ישנם שיעורים מצולמים שמאפשרים לימוד ורכישת השכלה פיננסית משמעותית זו מהבית. אם אתם מעוניינים ללמוד את הכלים בשביל להצליח בתחום נחשק שיכול לאפשר לכם הצלחה כלכלית אדירה בתנאי הנוחות הטובים ביותר – קורס השקעות נדלן אונליין כנראה מצויין עבורכם.

בין הנושאים שאותם כולל קורס ניתוח ניירות ערך: תמחור אגרות חוב על הסוגים השונים שלהן, מאפייני תעודות סל, שיטות חישוב תשואה של קרנות נאמנות, הצעות רכש, הנפקות וחבילות כתבי אופציה, השפעת הריבית והאינפלציה על שוק ההון, משך חיים ממוצע, המרת אגרות חוב, חוזים עתידיים, מודלים שונים ובהם B&S ו-Pull Call Parity, גידור סיכונים, בטחונות ועוד.

עוד קורסים במסלולים המובילים לעיסוק מתגמל בתחום ההשקעות או בתחום הפנסיוני הם בכלכלה, סטטיסטיקה ומימון וחשבונאות. במסלולי ההשקעות ישנו גם קורס דיני ניירות ערך ואתיקה וכן קורס ניהול תיקים, ובמסלול הפנסיוני נלמדים גם קורס יסודות הביטוח וקורס גמר פנסיוני שמעשיר גם הוא את ההשכלה הפיננסית עם נושאים כמו קופות גמל, הטבות מס לחיסכון פנסיוני ועוד.

 

דילוג לתוכן