חיתום ביטוח

חיתום הוא אחד המרכיבים הבסיסיים בהתנהלותה של כל חברת ביטוח. מחלקת החיתום בחברה היא זו שמקבלת בקשות לפוליסות ביטוח, בוחנת כל אחת מהן ומחליטה באילו מקרים כדאי לחברה לבטח את האדם ובאילו מקרים הביטוח מסוכן מדי מבחינתה. כמו כן נקבעים התנאים בהם תוצע הפוליסה, כולל החרגות שונות במידת הצורך. התפקיד מחייב אחריות רבה, ריכוז גבוה, סדר וארגון ותשומת לב לפרטים. אין צורך בידע מוקדם או בזיקה לתחום – כל אחת וכל אחד יכולים להפוך לחתמים, וליהנות מכל היתרונות של משרה זו, תוך קצת יותר משנה.

הדרך הטובה ביותר להגיע אל המשרות המתגמלות בחברות הביטוח המובילות עוברת בקורס חיתום ביטוח במכללת אורין שפלטר. סיבה אחת לכך היא תוכנית הלימודים המושקעת, שמשלבת בין ידע תאורטי הכרחי לבין תרגולים פרקטיים וסימולציות מעשיות שמכינות את התלמידים באופן אופטימלי לעבודה בפועל. סיבה שנייה היא הניסיון הרב שהצטבר במכללה, ושל צוות המרצים בקורס ספציפי זה – ניסיון שבא לידי ביטוי בהעברה אפקטיבית של כל החומר והכלים הנדרשים ובליווי אישי של כל תלמיד ותלמידה למיצוי הפוטנציאל של הלימודים. הסיבה השלישית היא ההסכמים הבלעדיים של אורין שפלטר עם כל חברות הביטוח הגדולות בארץ (הראל, מגדל, הפניקס, מנורה, כלל, איילון ועוד) – הסכמים אלה מובילים לכך שמשתתפי קורס חיתום ביטוח מוזמנים בחלק מהמקרים לראיונות עבודה בחברות הנ"ל עוד לפני סיום הלימודים, ובכל מקרה נהנים מביקוש רב לשירותיהם, בעיקר בזכות השם הטוב של המכללה ושביעות הרצון בחברות הביטוח מרמתם הגבוהה של בוגריה.

אפשרויות תעסוקה נוספות שפתוחות בפני בוגרי לימודי חיתום ביטוח הן חברות לייבוא רכב, חברות ליסינג ומחלקות ביטוח של ארגונים גדולים. עוד כדאי לציין כי בתום קורס אין מבחן חיצוני אלא רק בחינה פנימית של המכללה.

דילוג לתוכן