חיתום והנפקה

חברות ביטוח מצליחות עובדות בצורה חכמה ולא כדרך אגב. הן אינן מבטחות כל אחד ומבצעות תהליך ארוך כדי לבדוק את הכדאיות של כל פוליסה ופוליסה שניתנת ללקוחות. המטרה היא כמובן להעניק פוליסות מקיפות במחיר נכון, אך יש לבצע את כל הבדיקות הרלוונטיות כדי לבדוק את היתכנות הפעלת הפוליסה והאם כל העסקה היא רווחית ונכונה לחברה עצמה. תהליך הבדיקה של כדאיות הפוליסה נקראת תהליך חיתום והוא נעשה על ידי אנשי מקצוע שהתמחו בנושא באופן ספציפי.

קורס חיתום

תהליך החיתום נעשה גם בפן האישי, גם בפן המקצועי ואפילו בפן הסטטיסטי. החברות הללו משתמשות בנוסחאות מתקדמות כדי לבדוק את הלקוח ואת הסיכוי שיפעיל את הפוליסה במטרה לקחת החלטה מושכלת ונכונה. חיתום והנפקה של פוליסת ביטוח הם חתומים מאוד מבוקשים ונעשים על ידי אנשי מקצוע איכותיים מאוד, שמתמחים גם בפן הבין אישי. צריך להבין את הלקוח, את הצרכים שלו ואת היכולות הכלכליות שלו, אך לא לשכוח שמתן פוליסה נועדה גם כדי לתת רווח למי שמעניק אותה. תחום החיתום נלמד בצורה איכותית מאוד במכללת אורין שפלטר, שמעניקה קורסים ספציפיים בחיתום על ידי אנשי המקצוע הטובים בארץ. לימודי חיתום במכללת אורין שפלטר הם מקיפים חברות והמון חברות שולחות את העובדים שלהם ללמוד אצלנו. 

כלים מעשיים

מכללת אורין שפלטר היא המכללה הבולטת בארץ בתחום הביטוח בגלל הרבה מאוד סיבות. ראשית, מסלול הלימודים הוא נוח, קצר (כשנתיים בלבד), ומאפשר להמשיך בשגרת החיים במקביל ללימודים. שנית, במכללה שמים דגש מרכזי על פרקטיות, כך שאין קורסים מקדימים ומבוא, אלא כל קורס הוא מעשי ונותן ערך מוסף. תחילה, לומדים התלמידים קורסי בסיס ולאחר מכן ממשיכים להתמחויות בתחום הפנסיוני או האלמנטרי. במהלך ההתמחויות, הסטודנטים מקבלים כלים מעשיים וחשובים בעולם הביטוח, כאשר אחר מהם הוא כל הנושא של חיתום והנפקה של פוליסות ביטוח ללקוחות מכל הסוגים.

דילוג לתוכן