חיתום מה זה

חיתום הוא הבסיס לפעילותה של כל חברת ביטוח בכל התחומים: פעולת החיתום היא למעשה בחינה מדוקדקת של כל בקשה לפוליסה והערכת מידת הסיכון שטמונה בה מבחינת חברת הביטוח. פוליסות שמתאפיינות ברמת סיכון גבוהה מדי אינן משתלמות עבור חברות הביטוח, ועל כן במקרים אלה אחריות החתמים היא לדחות את הבקשה ולא לבטח את האדם. סוג אחר של מקרים הוא כשחסר מידע חיוני על-מנת לאמוד את הסיכון לחברת הביטוח, וכשזה המצב יבקשו החתמים מהאדם שרוצה לרכוש ביטוח מסמכים רלוונטיים כדי לקבל את ההחלטה המיטבית. כשההחלטה של החתמים היא להיענות לבקשה לפוליסה ולבטח את האדם, הם עשויים להוסיף לפוליסה תנאים והחרגות שיבטיחו רמת סיכון סבירה מבחינת חברת הביטוח.

כפי שניתן להבין ממהות עבודתם של החתמים, משרות אלה מחייבות אחריות רבה, תשומת לב לפרטים, יכולת עבודה עצמאית, ריכוז וכמובן בקיאות בסוגיות הרלוונטיות להערכת מידת הסיכון בכל סוג של פוליסת ביטוח. הדרך הטובה ביותר והמהירה ביותר להפוך לחתמים היא קורס חיתום ויישוב תביעות בביטוח כללי של מכללת אורין שפלטר: בקורס זה, שנמשך כ-15 חודשים וכולל מפגש אחד בשבוע, תקבלו את כל הכלים והידע הדרושים כדי להצליח בעבודה בתחום זה – גם אם אין לכם זיקה לביטוח או ניסיון תעסוקתי כלשהו, וכמו כן אין צורך בשום ידע מוקדם. בסיום הלימודים ישנה בחינה פנימית של המכללה, ועוד חשוב לדעת שלאורין שפלטר הסכמים ייחודיים עם כל חברות הביטוח הגדולות בארץ (הפניקס, הראל, איילון, כלל, מגדל ואחרות) שמקלים מאוד על הבוגרים של קורס חיתום למצוא משרה אופטימלית עבורם. למעשה, בחלק מהמקרים מוזמנים התלמידים לראיונות עבודה עוד לפני סיום הלימודים.

האטרקטיביות של משרות חיתום נובעת מהשכר הנאה כבר בראשית הדרך גם למי שהוא חסר כל ניסיון תעסוקתי, משעות העבודה הנוחות (כולל האפשרות למשרת אם), מסביבת העבודה המטפחת והיציבות התעסוקתית המושגת בזכות עבודה בחברה גדולה.

דילוג לתוכן