יועץ ביטוח

ביטוח הוא תחום רחב היקף במיוחד, שמספק לנו אפשרויות רבות למזער את רמת אי הוודאות בחיים אבל מוביל גם להתלבטויות רבות ובלא מעט מקרים להחלטות שגויות עקב חוסר ידע מספיק. במיוחד כך הדבר בתחום הביטוח הפנסיוני, שכולל מוצרים רבים הן לחיסכון והן להעלאת רמת הביטחון לגבי העתיד ובפרט בגילאים מבוגרים – ומי שיכול לסייע לנו להבין מהם הצרכים הביטוחיים שלנו, לגבש תמהיל הביטוחים האופטימלי ולבחור את הביטוחים הספציפיים הטובים ביותר עבורנו הוא יועץ ביטוח פנסיוני. יועצים פנסיוניים יכולים לעבוד כעצמאיים או כשכירים (לרוב בבנק), כשבכל מקרה הם זוכים לשכר גבוה ולתנאי עבודה טובים מאוד באופן כללי.

על-מנת להפוך ליועצי ביטוח פנסיוניים מבוקשים נדרש רישיון מתאים מטעם משרד האוצר. במכללת אורין שפלטר מוצעים קורסים שמהווים הכנה מושלמת לכל הבחינות שיש לעבור בכדי לקבל את הרישיון – קורסים בכלכלה, בסטטיסטיקה ומימון, חשבונאות, יסודות הביטוח, ניתוח ניירות ערך וגמר פנסיוני (שבו נלמדים נושאים כגון ביטוחי חיים, חוק ביטוח בריאות ממלכתי, אובדן כושר עבודה, קופות גמל, קרנות פנסיה, הטבות מס לחיסכון פנסיוני ועוד). מסלול הלימודים שמכשיר יועצי ביטוח פנסיוניים פתוח לכולם ואין תנאי קבלה אליו. אין גם צורך בידע מוקדם כלשהו – המרצים במכללת אורין שפלטר מנוסים מאוד בהכנת כל התלמידים לכל הבחינות, בין השאר על בסיס ליווי צמוד ואיתור כל גורם קושי אצל כל תלמיד או תלמידה. ניתן להשלים את כל הקורסים תוך 18-24 חודשים ולהתחיל להתפרנס בתחום (נדרש גם סטאז' של חצי שנה, שאפשר לבצע אותו במקביל ללימודים בשני הקורסים האחרונים). בעלי תואר אקדמי רלוונטי פטורים מהבחינות בכלכלה, חשבונאות וסטטיסטיקה ומימון ויכולים להשלים את כל הדרישות בדרך לרישיון תוך זמן קצר במיוחד.

עוד כדאי לדעת כי במסגרת אורין שפלטר פועלת חברת השמה שמומחיותה היא השמה בתחומי הביטוח והפיננסים, כך שבוגרות ובוגרי המכללה זוכים לסיוע יקר ערך גם במציאת משרה אידיאלית עבורם כיועצי ביטוח פנסיוניים.

דילוג לתוכן