יועץ פנסיוני

תכנון גיל הפרישה מעבודה ובאופן כללי מתן תשומת לב לפן הכלכלי של הגיל השלישי הם צעדים חשובים מאוד שכדאי לבצע אותם כבר בגיל צעיר. ישנם שלל מוצרים פנסיוניים (קרנות פנסיה, ביטוחי מנהלים, קופות גמל) וכן שורת ביטוחים רלוונטיים (ביטוחי חיים, ביטוחי אובדן כושר עבודה, ביטוחי בריאות, ביטוחים סיעודיים) – ומי שעוזר לנו לעשות סדר ולבנות תיק אופטימלי בהתאם לצרכים הספציפיים של כל אדם הוא יועץ פנסיוני.

יועצים פנסיוניים יכולים לבחור בין עבודה כשכירים, לרוב בבנקים, בתי השקעות וחברות ביטוח, לבין מתן שירותי ייעוץ באופן פרטי ובעסק עצמאי. ההכנסות גבוהות בשני האפיקים, ורווח נוסף הוא העניין הרב שמספקת תעסוקה זו. כדאי לדעת שכל אחד וכל אחת יכולים להפוך ליועצים פנסיוניים – ותוך פרק זמן של שנתיים בלבד (ולמי שיכול ללמוד בקצב מואץ יותר, אפילו 18 חודשים). הדרך לעיסוק מתגמל זה היא מסלול לימודי ייעוץ פנסיוני במכללת אורין שפלטר, שמתמחה בהכשרת אנשי מקצוע בתחום הביטוח ומפעילה גם חברת השמה משלה שמסייעת לבוגרות ולבוגרים להגיע למשרות הולמות תוך זמן קצר במיוחד מתום הלימודים.

המסלול מורכב מ-6 קורסים: כלכלה, חשבונאות, סטטיסטיקה ומימון, יסודות הביטוח, ניתוח ניירות ערך וגמר פנסיוני. כל קורס הוא הכנה מושלמת לבחינה (של הרשות לניירות ערך ומשרד האוצר): תורמים לכך הניסיון הרב של צוות המרשים בהוראת קורסים אלה, ספרי הלימוד המפורטים, התרגולים הרבים באתר אינטרנט ייעודי לכך (תרגולים אשר מאפשרים לצוות המכללה לאתר כל קושי נקודתי של כל תלמיד ולסייע לו להתגבר עליו) וההתעדכנות המתמדת של התכנים בהתאם לכל שינוי במבחנים.

עוד כדאי לדעת כי בנוסף ל-6 המבחנים יש לעבור סטאז' על-מנת לקבל רישיון יועץ פנסיוני. הסטאז' נמשך 6 חודשים וניתן לבצע אותו לאחר מעבר 4 הבחינות הראשונות ובמקביל ללימודים לשתי הבחינות האחרונות, וכך לחסוך זמן ולהתחיל להתפרנס בתחום כאמור תוך שנתיים או אפילו פחות.

דילוג לתוכן