ייעוץ פנסיוני לימודי סוכן

ייעוץ פנסיוני לימודי סוכן

ייעוץ פנסיוני הוא שירות יקר ערך שמוצע הן על-ידי בנקים והן באופן פרטי, על-ידי יועצים פנסיוניים עצמאיים. מהות הייעוץ הפנסיוני היא מתן מידע שיבטיח היערכות אופטימלית לשלבים המאוחרים בחיים ובפרט למצב שבו האדם כבר אינו עובד אבל רוצה כמובן לשמר רמת חיים גבוהה ככל האפשר.

המוצרים הפנסיוניים שלגביהם ניתן הייעוץ מתחלקים לשני סוגים – ביטוחים שמתאימים בכל שלבי החיים ובעיקר בגיל מבוגר ומוצרי חיסכון לטווח הארוך. הביטוחים הם ביטוחי בריאות, ביטוחים סיעודיים, ביטוחי חיים וביטוח אובדן כושר עבודה. חשוב להדגיש כי אמנם בגיל צעיר רובנו לא מקדישים תשומת לב רבה לשאלה מה יקרה אם לא נוכל לעבוד או אם נהפוך לסיעודיים, אולם את כל הביטוחים האלה כדאי להתחיל לבצע כבר בשלב מוקדם יחסית וזאת על-מנת לשלם פרמיות נמוכות יותר ולצבור זכויות רבות יותר. מוצרי החיסכון לטווח הארוך הם קרנות השתלמות, ביטוחי מנהלים וקופות גמל, ובהקשר זה כדאי לדעת כי לכל שכיר הזכות לבחור לעצמו אפיק פנסיוני וכי החל מ-2017 גם על העצמאיים מוטלת החובה להבטיח לעצמם פנסיה ולהפריש מתוך משכורת סוכן ביטוח עצמאי (וכמובן חופש לבחור מסלול כראות עיניהם – מומלץ על בסיס ייעוץ פנסיוני מקצועי).

הגידול הניכר בביקוש לשירותיהם של יועצים פנסיוניים הופך את לימוד המקצוע לאופציה כדאית מאוד. מאז הרפורמה בתחום נדרש רישיון על-מנת לעסוק בייעוץ פנסיוני, והרישיון ניתן למי שעובר בהצלחה 6 מבחנים (בכלכלה, יסודות הביטוח, סטטיסטיקה ומימון, חשבונאות, ניתוח ניירות ערך וגמר פנסיוני). הכנה נאותה למבחנים – על בסיס הרצאות של מרצים מנוסים ותרגול מרבי של החומר, כולל בבית בעזרת אתר אינטרנט ייעודי – מבטיחה מקסימום סיכויי הצלחה בכל בחינה והשלמת הדרישות כולן תוך 18-24 חודשים.

במכללת אורין שפלטר תלמדו אצל מיטב המרצים בתחומים הנ"ל וכן תקבלו ספרי לימוד מקיפים וגישה לאתר אינטרנט שמסייע רבות בהטמעת החומר. למכללה גם חברת השמה שמסייעת לבוגרות ולבוגרים למצוא משרות שמתאימות להעדפות שלהם תוך זמן קצר.

 

דילוג לתוכן