יסודות הביטוח לימוד עצמי

כל מי שרוצה לעבוד כסוכן ביטוח זקוק לרישיון, וכדי לקבל את הרישיון חובה לעבור 6 מבחנים ובהם יסודות הביטוח. על-מנת להגיע מוכנים למבחן נדרשת באופן טבעי למידה משמעותית, אולם אין חובה ללמוד במסגרת פורמלית – לימוד עצמי הוא בהחלט אופציה. מאחר שמדובר בתחום רחב יריעה ולנוכח העובדה שמדובר במבחן לא קל כלל וכלל, מומלץ למי שמוותר על קורס להסתייע בחומרי עזר רלוונטיים ובפרט בספרי לימוד איכותיים. מכללת אורין שפלטר מציעה למי שבוחר באפשרות הלימוד העצמי גם ספר לימוד ביסודות הביטוח שנכתב על-ידי מומחים לביטוח ולהוראה גם יחד, גם גישה לאתר אינטרנט שכולל שפע תרגילים ושאלות בדומה לאלה שיופיעו במבחן (עם פתרונות מפורטים, כמובן) וגם גישה להרצאות מצולמות (הרצאות שמועברות על-ידי אנשי מקצוע בעלי ניסיון רב בהוראה בתחום הביטוח) – בדרך זו תוכלו ללמוד לקראת המבחן אצלכם בבית, בשיא הנוחות, מבלי לבזבז זמן יקר על הגעה לכיתה ובמועדים המתאימים ביותר מבחינתכם. בנוסף, קצב הלימוד נקבע אך ורק על-ידכם, כך שהלמידה אפקטיבית מאוד.

  יסודות הביטוח לימוד עצמי

לקראת מבחן יסודות הביטוח לימוד עצמי חייב כמובן לכלול את כל הנושאים שעליהם תיבחנו: עקרונות החוזה הביטוחי, חיתום, הצורות השונות של זיקת ביטוח, סכום פיצוי, עקרונות השיפוי, גבול אחריות, עיקרון הסיבה הקרובה וכן חוקים רבים שקשורים לעולם הביטוח ובהם חוק החוזים, פקודת נזיקין, חוקי ביטוח לאומי, החוק לפיקוח על שירותים פיננסיים ועוד.

המבחן עצמו מורכב מ-50 שאלות במתכונת אמריקאית. על-מנת לעבור אותו יש לענות נכון על 30 שאלות או יותר. הדרך אל רישיון סוכן הביטוח כוללת עוד 5 מבחנים, וגם לקראתם תוכלו ללמוד בכוחות עצמכם בעזרת ספרי הלימוד של אורין שפלטר ואתר האינטרנט של המכללה. לאחר קבלת הרישיון המיוחל מסייעת אורין שפלטר לבוגרים למצוא מקום עבודה בהתאם להעדפותיהם וזאת באמצעות חברת ההשמה של המכללה שנמצאת בקשרי עבודה רציפים עם כל חברות הביטוח הגדולות בארץ.

איך לוקחים משכנתא

הנחת יסודות היא חשובה בכל נושא, הן מבחינה פיזית והן מבחינה גשמית יותר. חייבים להתחיל במקום כלשהו, והיסודות הן אלו שאמורות לאפשר לאנשים להמשיך הלאה לכיוונים שונים ולהתפתח בתחום בו הם עובדים. לכל תחום יש את הקשיים והמורכבויות שלו, ותחום הביטוח הוא אינו שונה. סוכן ביטוח יכול לעסוק בתחום האלמנטרי או בתחום התחום הפנסיוני, ולבחור תתי תחומים ספציפיים כדי להתמחות בהם ולהפוך לאוטוריטה אמיתית. עם זאת, היסודות שמונחים הם רלוונטיים לכל התחומים, שכן הם מלמדים על המהות של פוליסות ביטוח ועל כך שהן מגינות על הלקוחות, אך צריכות להיות רווחיות גם עבור הגורם המבטח. מהו קורס תכנון פרישה?

קורס יסודות הביטוח מכניס את הסטודנטים אל תוך עולם הביטוח בצורה הבסיסית ביותר, כולל חקיקה, עשה ואל תעשה, תחילת

תהליך חיתום, עבודה מול לקוחות וסוגי פוליסות. הסטודנטים מקבלים את הטעימה הראשונה שלהם מעולם הביטוח, זאת לאחר שנים שהיו בצד של הלקוחות. באורין שפלטר עושים מאמץ להעניק לסטודנטים את כל המידע הרלוונטי והעדכני ביותר, שכן מדובר בתחום דינמי שמושפע מאוד על ידי גורמים שונים בשוק. קבלו מידע נוסף על המסלול שלנו.

הנחת יסודות

בניגוד לדעה הרווחת, לפי מרצים איכותיים צריכים ללמד קורסים מתקדמים, באורין שפלטר מציגים מרצים איכותיים גם בקורסי הבסיס. רק הנחת יסודות טובים ייצרו את סוכני הביטוח האיכותיים של המחר, ולכן חשוב להשקיע בסטודנט כבר מהרגע הראשון. בקורס יסודות הביטוח מבחנים הם כמובן חשובים, והם מראים על יכולתו של הסטודנט ועל גרף ההתפתחות שלו. בסופו של דבר, הסטודנטים של אורין שפלטר צריכים להגיע מוכנים למבחני הלשכה של משרד האוצר ולכן באורין שפלטר נוקטים בכל האמצעים העומדים ברשותם כדי לשלוח את הסטודנטים כשברשותם כל הידע הרלוונטי ביותר, וזה מתחיל כבר בקורסי הבסיס בשנה הראשונה.

דילוג לתוכן