כמה מרוויח סוכן ביטוח עצמאי

לשאלה כמה מרוויח סוכן ביטוח עצמאי ישנה תשובה קצרה ותשובה מפורטת. התשובה הקצרה היא הרבה. התשובה היותר ארוכה היא סכומי כסף גבוהים, ובפרט אצל מי שהוא גם סוכן ביטוח מיומן וגם איש מקצוע חרוץ, כשההכנסות בכל מקרה נחלקות לשני סוגים – שמכונים "היקפים" ו"נפרעים".

יועץ משכנתאות ללא ניסיון

"היקף" הוא סכום חד פעמי אותו משלמת לסוכן העצמאי שמכר פוליסת ביטוח ללקוח חברת הביטוח אשר מבטחת בפועל את האדם. הסכום הוא נגזרת של הפרמיה, ובאופן טבעי עשוי להיות משמעותי מאוד, כשבהקשר זה כדאי לזכור שישנם סוגי ביטוחים רבים אותם משווק סוכן הביטוח – ביטוחי חיים, ביטוחי בריאות, ביטוחי רכוש, ביטוחים סיעודיים, ביטוח אובדן כושר עבודה, ביטוח תאונות אישיות ועוד.

"נפרע" הוא סכום קבוע שאותו מקבל הסוכן העצמאי כל חודש מחברת הביטוח, כל עוד הפוליסה שמכר לאדם תקפה והוא נשאר לקוח שלו. ככל שסוכן הביטוח צובר לקוחות, כך תופח תיק הלקוחות וה"נפרעים" הופכים גבוהים יותר ויותר. סוכן ביטוח עצמאי מקצועי וחרוץ יכול להגיע להכנסה חודשית של 15,000-20,000 ש"ח תוך זמן קצר יחסית, ומשם השמיים הם הגבול. עוד כדאי לדעת כי בתחילת הדרך יכולים סוכני ביטוח עצמאיים לעבוד במסגרת סוכנות ביטוח, שמספקת להם שכר בסיס, מעין הבטחת הכנסה, עד שהם עומדים על הרגליים המקצועיות עם תיק לקוחות יציב ורווחי.

על-מנת להפוך לסוכני ביטוח יש צורך ברישיון מטעם משרד האוצר. רישיון אחד הוא רישיון סוכן ביטוח פנסיוני שמורשה למכור ביטוחי בריאות, ביטוחים סיעודיים, ביטוחי חיים, אובדן כושר עבודה ועוד. רישיון שני הוא רישיון סוכן ביטוח אלמנטרי, שמאפשר מכירת ביטוחי רכוש (כולל ביטוחי דירות וביטוחי רכב), ביטוחים עסקיים, ביטוחי חבויות ועוד. מי שבאמתחתו כבר רישיון אחד יכול בקלות יחסית לקבל גם את השני ולהרחיב את האפשרויות העומדות בפניו למשוך לקוחות חדשים. מכללת אורין שפלטר מציעה מסלולי לימוד המובילים אל רישיונות אלה תוך 18-24 חודשים.

שכר סוכן ביטוח

יוקר המחייה בישראל מחייב אנשים לנסות ולמצוא תפקידים רווחיים במיוחד, במקביל למציאת אפיקי השקעה אחרים, על מנת לחיות בצורה שהיא קצת יותר מ"בסדר". אנשים עובדים מבוקר עד ערב כי הם רוצים לקנות דברים יפים, לאכול בחוץ מדי פעם ולטוס פעם או פעמיים בשנה לחו"ל. לכן, בהרבה מקרים, אנשים מוותרים על התחביבים שלהם כדי לעסוק בתחומים שהם יותר רווחיים. נהוג לחשוב שדווקא התחומים הרווחיים הם משעממים יותר, אך דווקא במקרה של סוכני ביטוח, ניתן למצוא בעבודה הרבה מאוד ריגוש, עניין ואתגר, ועדיין להרוויח הרבה מאוד כסף.

איך בוחרים יועץ משכנתאות

היתרון הכי גדול של שכר סוכן ביטוח הוא שהוא אינו קבוע ויכול להשתפר בהתאם לאיכות העבודה. מעבר לעובדה שסוכנים עובדים גם על שכר בסיס וגם על עמלות ובונוסים, יש את העניין של הקידום בעבודה. חברות ביטוח הן מאוד מפרגנות לעובדים איכותיים, שכן הן רוצות לטפח סוכנים טובים שמכניסים כסף באופן עקבי. לכן, לאחר כמה שנים בתור סוכן רגיל, ניתן להתקדם לעמדות של ראש צוות ועמדות מנהליות נוספות שיכניסו יותר גם בשכר הבסיס וגם בחלק מהעמלות של הצוות המדובר.
לימודי חיתום ויישוב תביעות ביטוח כללי

רווח לעומת מאמץ

בסופו של דבר, מרבית סוכני הביטוח מחפשים בשלב זה או אחר לעבוד בתור סוכנים עצמאיים. סוכנים שכבר מבינים את העסק ויצרו מספיק קצרים, רוצים לחתוך את התיווך של החברות ולהעניק פוליסות מותאמות יותר, יחס אישי לכל לקוח, ורווח שהוא גבוה יותר. סוכני ביטוח טובים יכולים להרוויח עשרות אלפי שקלים בחודש, כאשר בשלבים מוקדמים אמנם משקיעים לא מעט שעות ועבודה, אך לאחר מכן, כאשר העבודה פחות או יותר נעשית על אוטומט, רואים כי הרווח לעומת מאמץ הוא כמעט בלתי נתפס, לבטח כאשר מפקחים על צוות שלם של עובדים. בוא לילמוד לימודי חיתום ביטוח.

 

 

דילוג לתוכן