לימודים אחרי צבא

חיילים רבים מהרהרים על החיים האזרחיים כבר במהלך שירותם הצבאי. עבור מרבית האנשים, הצבא הוא רק תחנת מעבר בדרך לאזרחות, והחשיבה על הדרך בה ירצו לבחור מתחילה כבר הרבה לפני השחרור, ועם החשיבה מגיעים גם החששות. חיילים משוחררים צריכים לבצע הרבה מאוד בחירות בנוגע לדרך המקצועית שלהם, ולא מדובר רק במקצוע, אלא גם בדרך שהוא יילמד, והיכן לומדים אותו. יש אנשים רבים שבוחרים ללכת למקצועות כלליים או מסובכים, שהלימודים שלהם נמשכים מספר רב של שנים, ואחרים אשר מעדיפים לימודים ממוקדים ופרקטיים, שיוכלו להעניק כלים מעשיים ומהירים להתמודדות בשוק העבודה בארץ.

לימודים לחיילים משוחררים

אחד מהמקצועות הפופולאריים ביותר עבור הרבה חיילים משוחררים כיום הוא מקצוע הביטוח. ניתן ללמוד לימודי ביטוח פנסיוני ואלמנטרי לביטוח יש הרבה מאוד ביקוש, שכן אנשים מחויבים או רוצים (תלוי מה מבטחים) לבטח את עצמם ולהגן על עצמם מפני רעה. לכן, הרבה מאוד אנשים רוצים לקבל הכשרה כסוכני ביטוח ולהתחיל לעבוד כעצמאים או באחת מחברות הביטוח הגדולות בארץ, אשר מעניקות תנאים נהדרים לעובדים שלהם. את לימודי הביטוח וההכשרה לבחינות של משרד האוצר והרשות לניירות ערך צריך לעשות במוסד אקדמי טוב כמו מכללת אורין שפלטר. במכללת אורין שפלטר מלמדים מיטב המרצים בארץ והיא מהווה מקום אידיאלי עבור לימודים אחרי צבא למשתחררים טריים.

לימודים לא מעיקים

במכללת אורין שפלטר מאפשרים פידיון מלא של הפיקדון הצבאי על שכר הלימוד, מבלי הצורך להוסיף סכום נוסף. על מנת לאפשר לחיילים משוחררים לימודים של מקצוע בלי להכנס לחובות. בנוסף, הלימודים נערכים בשעות הערב, מה שמאפשר עבודה במשרה מלאה ו-ויתור על "התענוג" שבעבודות סטודנטים. לימודים אחרי צבא לא צריכים להיות מעיקים כלכלית ופיזית, וגם כאלו שאורכים 4 שנים ומעלה. במכללת אורין שפלטר ניתן להפוך לסוכן ביטוח בתוך שנתיים ועדיין להצליח לנהל חיים נורמטיביים שכוללים הכנסה טובה, חיים פרטיים ואפילו קצת כיף.

דילוג לתוכן