לימודים לאמהות חד הוריות

כל תקופת לימודים היא פרק זמן מאתגר, שהרי לא קל גם להקדיש ללימודים זמן, אנרגיות ומשאבים אחרים ובמקביל גם למצוא זמן פנוי לצרכים אחרים בחיים. לימודים לאמהות חד הוריות הם תקופה מאתגרת במיוחד, שהרי לגדל ילד/ים זו משימה מורכבת, ובפרט כשישנו רק הורה אחד, ועל כן המפתח להצלחה הוא לימודים שמתאפיינים בגמישות מרבית.

במכללת אורין שפלטר מוצעים כמה מסלולי לימודים מתאימים מאוד לאמהות חד הוריות. דוגמה אחת היא קורס חיתום, לימודי חיתום אלמנטרי – קורס שנמשך 15 חודשים ומצריך רק פגישה שבועית אחת, כך שאין כמעט הפרעה לשגרת היומיום. בתום הקורס ניתן לעבוד בכל חברת ביטוח, בתפקיד שכרוך באחריות רבה (מהות העבודה היא בחינת הבקשות לביטוחים והחלטה איזו פוליסה כדאית מבחינת חברת הביטוח ואיזו לא, ולגבי אילו שכן כדאיות מהן התנאים שבהם תופעל הפוליסה), שכר גבוה (גם לחסרות ניסיון) ואפשרות לעבוד במשרת אם וכך ליהנות משילוב מושלם בין קריירה לבין גידול הילד/ים.

מסלול אחר הוא לימודי ביטוח אלמנטרי שאותו ניתן ללמוד באופן מודולרי ובקצב מותאם לכל תלמידה, וכך להצליח לשלב אותם עם חיי היומיום. לאחר השלמת המסלול שכולל 6 קורסים (יסודות הביטוח, חשבונאות, כלכלה, מימון וסטטיסטיקה, ביטוח רכוש, ביטוח תאונות) אופציה אחת היא עבודה בחברת ביטוח ועוד אופציה היא פתיחת עסק עצמאי – שעבור לאמהות חד הוריות הוא דרך טובה ליהנות ממקסימום גמישות בשילוב בין העבודה למשפחה.

מסלול אחר שמוביל לעבודה בחברת ביטוח או להקמת עסק עצמאי שעשוי לספק הכנסות גבוהות מאוד הוא מסלול ייעוץ וביטוח פנסיוני. במסלול זה 4 הקורסים הראשונים זהים לאלה של המסלול האלמנטרי, ו-2 הקורסים האחרונים הם ניתוח ניירות ערך וגמר פנסיוני. לאחר השלמת הלימודים ניתן לעבוד הן בבנקים והן בחברות ביטוח, וכאמור גם לפתוח עסק עצמאי.

את כל הקורסים הנ"ל ניתן גם ללמוד דרך האינטרנט, אופציה שעשויה להיות נוחה מאוד עבור אמהות חד הוריות (וכמו כן מוצעת במחיר מופחת). עוד כדאי לדעת שלאורין שפלטר ישנה גם חברת השמה שמסייעת לבוגרות למצוא את המשרות האידיאליות לצרכים הספציפיים שלהן, כולל לאמהות חד הוריות.

דילוג לתוכן