לימודים על חשבון הפיקדון הצבאי

הפיקדון הצבאי הוא אחד הבונוסים הגדולים, וברוב הסיכויים גם הגדול ביותר, שהאדם הממוצע יקבל בחייו. מדובר בסכום כסף שיכול להגיע כ-20 או 25 אלף שקלים, אם כי הוא מגיע עם כמה התניות. אי אפשר פשוט להשתחרר ולפדות את הכסף, בשביל זה קיים המענק, שהוא בגובה של כרבע מהסכום הזה. בפיקדון אפשר רק להשתמש למען מטרות כמו לימודים אקדמיים או מקצועיים. המדינה, למעשה, מנסה לדחוף אנשים אל עבר האקדמיה על מנת לקבל יותר אנשים משכילים או מקצועיים. את הפיקדון אפשר לפדות כמזומן רק מספר שנים לאחר השחרור, אך הדבר הנכון ביותר לעשות הוא ללמוד על חשבונו.
מכללה לביטוח

לימודים על חשבון הפיקדון הצבאי הם מועילים ונכונים מאוד עבור הרבה אנשים, שכלל לא היו חושבים על כניסה ללימודים אקדמיים ללא הסכום הזה. הם מאפשרים לחיילים להירשם ללימודים אחרי צבא. הלימודים האקדמיים והמקצועיים בישראל הם די יקרים, ויכולים לנוע בין כ-10,000 שקלים לשנה אוניברסיטאית ועד 30,000 שקלים לשנה במכללה. לכן, הסכום הזה יכול לעשות את ההבדל ולגרום לאנשים לשקול לימודים על חשבון הפיקדון הצבאי במקום לתת לכסף הזה לשבת בבנק. אגב, ההטבה היא גם נקייה ממס, כך שהרווח הוא גדול במיוחד.

פופולארי ופרקטי

יש מוסדות אקדמיים שגם מאפשרים תשלום של שכר לימוד מלא על חשבון הפיקדון הצבאי, מבלי הצורך להוסיף כסף נוסף. אחד המוסדות הללו היא מכללת אורין שפלטר לביטוח. מקצוע הביטוח הוא פופולארי מאוד כיום, הוא פרקטי, מבוקש, ומסלול הלימודים הוא קצר באופן יחסי. בסוף הלימודים, תוכלו לצאת עם תעודת סוכן ביטוח פנסיוני או אלמנטרי, להם יש ביקוש רב בשוק העבודה. הלימודים במכללת אורין שפלטר הם משתלמים מאוד, וכאלו שמנצלים עד תום את מה שהמדינה מעניקה לחיילים משוחררים, ולכן כדאי לבדוק את הנושא לפני קבלת ההחלטה לגבי מה ללמוד. לימודי סוכן ביטוח פנסיוני או אלמנטרי הם נוחים מאוד, מכיוון שהם לא מצריכים תוספת תשלום על הפיקדון, הם עורכים כשנתיים ולא מעייפים כמו לימודי תואר. 

דילוג לתוכן