לימודי ביטוח אלמנטרי

קורסי הכנה לכל הבחינות של משרד האוצר ושל הרשות לניירות ערך בדרך לרישיון סוכן ביטוח אלמנטרי

מידע כללי

היקף הלימודים: 495 שעות לימוד אקדמיות – כ-18-24 חודשים (בהתאם לקצב הלימוד של כל תלמיד ותלמידה).

אפשרויות עבודה: חברות ביטוח, סוכנויות ביטוח או הקמת עסק עצמאי בתחום הביטוח האלמנטרי

קהל יעד: כל מי שרוצה לעסוק בתחום – אין תנאי קבלה. בפרט מתאים המסלול לעובדים בחברות ביטוח ובסוכנויות ביטוח שמחליטים לשדרג את הקריירה, ולכל מי שמעוניין לרכוש מקצוע מבוקש

מה עושה סוכן ביטוח אלמנטרי?

ביטוח אלמנטרי – תחום שמוכר גם בשם "ביטוח כללי" – כולל ביטוחי רכוש שונים, הן פרטיים דוגמת דירה או רכב, והן עסקיים. בנוסף לטיפול בכל סוגי הביטוחים הנ"ל, סוכני ביטוח אלמנטרי עוסקים גם בביטוחי נסיעות לחו"ל, ביטוחי תאונות אישיות ועוד.

הכנסה

כשכיר, עשוי סוכן ביטוח אלמנטרי להרוויח 6,000-15,000 ש"ח לחודש, לא כולל בונוסים. רמת השכר עולה ככל שסוכן הביטוח צובר ניסיון בעבודה.

כעצמאי, ההכנסה החודשית נקבעת בהתאם להיקף מאגר הלקוחות של סוכן הביטוח האלמנטרי. תיק הלקוחות מהווה נכס שמניב שכר חודשי שעשוי להיות גבוה במיוחד – למעשה השמיים הם הגבול.

סטאז'

לאחר מעבר 4 בחינות של הרשות לניירות ערך ומשרד האוצר – במקצועות כלכלה, חשבונאות, מימון ויסודות הביטוח – ניתן להתחיל את ההתמחות שאורכה הוא חצי שנה. במקביל לסטאז' ניתן לגשת לשני המבחנים הסופיים – במקצועות ביטוח תאונות וביטוח רכוש.

תנאי קבלה

אין צורך בידע מוקדם ואין כל דרישות סף כדי לגשת ל-6 הבחינות ולקבל בסופן את הרישיון לסוכן ביטוח אלמנטרי – כל החומר הדרוש לכם כדי לעבור כל אחת מהבחינות ניתן במסגרת הקורס הרלוונטי.

חומר הלימודים

הסילבוס של כל אחד מהקורסים נמצא בעמוד של אותו קורס. הקורסים בנויים בהתאם לתכנים העדכניים של הבחינות בדרך לרישיון, כך שגם באתר של משרד האוצר ושל הרשות לניירות ערך תוכלו למצוא פירוט של חומר הלימודים.

 

במקרים רבים בוחרים התלמידים לשלב את הלימודים לקראת רישיון סוכן ביטוח אלמנטרי עם הקורסים במסלול ביטוח פנסיוני – בזכות החפיפה בין חלק משמעותי מהתכנים ניתן לקבל שני רישיונות תוך זמן קצר יחסית.

 

במכללת אורין שפלטר תזכו להכנה המיטבית לקראת כל אחת מהבחינות בדרך לקבלת הרישיון ולעבודה כסוכן ביטוח אלמנטרי.

הלימודים מתקיימים בערים מרכזיות ברחבי הארץ, ובהן תל אביב, ירושלים, חיפה, נתניה וכרמיאל. כמו כן ישנו קמפוס חרדי בבני ברק, ואופציה נוספת שמוצעת על-ידי אורין שפלטר היא קורסים אינטרנטיים שאותם ניתן ללמוד בבית, בשיא הנוחות ובזמן שלכם.

לקבלת פרטים נוספים אודות מועדי פתיחת הקורסים הקרובים, עלות הלימודים, אפשרויות ההשמה הייחודיות לבוגרי ובוגרות אורין שפלטר או כל שאלה שהיא, מוזמנים ליצור איתנו קשר – ואנחנו נעזור לכם למצוא את הדרך המתאימה ביותר עבורכם.

דילוג לתוכן