לימודי ביטוח בריאות

לימודי ביטוח כוללים את כל המקצועות הנדרשים בשביל להיות סוכן ביטוח מקצועי. ההכשרה המקצועית בקורס סוכן ביטוח כוללת את יסודות המשפט העסקי והמסחרי, לימוד מעמיק של נושאים נרחבים במתמטיקה הדרושים עבור כל סוכן ביטוח בעיקר הסתברות ואקטואריה. לימודי אקטואריה כוללים שימוש בטכניקות מתמטיות וסטטיסטיות לפתרון בעיות חברתיות וכלכליות הכרוכות במצבים של אי וודאות. תחום הביטוח הוא אחד התחומים המבוקשים כיום בשוק העבודה. סוכן ביטוח הוא איש הקשר המרכזי בין הלקוח לבין חברות הביטוח, סוכני הביטוח הם נציגים של חברת הביטוח אך הם מייצגים באופן מובהק את טובת הלקוחות שלהם. הסוכנים השונים מציעים ללקוחות פוליסות ביטוח משתלמות עבורם ועוזרים להם לבצע את הבחירה הנכונה.

בישראל ישנם שלושה סוגים של סוכני ביטוח, סוכן ביטוח כללי, סוכן ביטוח ימי וסוכן ביטוח פנסיוני. הביטוח הכללי, האלמנטרי, מכיל את כל סוגי הביטוחים הקשורים לסיכון לרכוש או סיכון לנפש, כתוצאה משימוש ברכוש. הביטוחים המרכזיים במסגרת ביטוח כללי הם, ביטוח רכב, ביטוח דירה וביטוח נסיעות לחו"ל. הביטוח הפנסיוני מכיל את כל הביטוחים הנדרשים עבור הפנסיה. קרן פנסיה, ביטוח מנהלים, פנסיה תקציבית וצוברת וקופת גמל למנהלים. הביטוח הימי הוא פחות נפוץ במסגרת הביטוחים הנדרשים, אך במקרים מסוימים יש לו חשיבות רבה. הביטוח מכסה כלי שיט ומטוסים ומטען בעת שינועו בסחר בינלאומי. ביטוח בריאות הוא ביטוח מיוחד לצורך כיסוי הוצאות רפואיות בעת הצורך. זהו ביטוח אישי אותו רוכש המבוטח מחברות הביטוח השונות. בשנים האחרונות זהו אחד הביטוחים המשמעותיים ביותר וסוכני הביטוח שרוצים להתמקצע בתחום עומדים בתחרות רבה. אחד התחומים המרכזיים הקשורים לביטוח בריאות הוא תחום החיתום הרפואי.

חיתום רפואי במכללת אורין שפלטר

בקורס לחיתום רפואי, נלמדים כל הכלים הנדרשים להערכה של הסיכון הבריאותי, לפני החתימה על פוליסת ביטוח בריאות או חיים. חתם רפואי הוא איש מקצוע האחראי לסיווג הסיכון הבריאותי של המועמד לביטוח והוא המחליט על דחייתו או קבלתו לפוליסה הרפואית המבוקשת. מכללת אורין שפלטר מציעה עבורכם קורסים מבוקשים בתוכם מסלול לימוד מיוחד של לימודי חיתום רפואי. הלימודים כוללים הכשרה מעמיקה בתחום כולל סימולציות, סדנות ותרגולים להעמקת החומר. הלימוד הפעיל מכוון כולו לרכישת ידע מעשי שישרת אתכם במהלך העבודה.

לימודי ביטוח בריאות, מכשירים את הסטודנטים, למכירת פוליסות ביטוח עבור המבוטחים. מדובר בפוליסות ייחודיות הנמכרות בנפרד. בעידן של ימינו, רבים מהמבוטחים במשק, מעוניינים לעשות ביטוח בריאות פרטי, בנוסף לביטוח הציבורי. בהתאם לכך, סוכני ביטוח המתמחים בפוליסות ביטוח בריאות, יכולים להגדיל באופן משמעותי את ההכנסה שלהם. כל הביטוחים מותאמים ללקוח, וחברות הביטוח השונות מציעות מסלולים שונים בהתאמה אישית. 

הלקוחות שלכם יכולים להצטרף למסלול פלטינום, הכולל היתר כיסוי לניתוחים פרטיים וטיפולים מחליפי ניתוח. הם יכולים להצטרף למסלול של טיפולים פרימיום, המכסה במקרה של שימוש בטכנולוגיות רפואיות מתקדמות. בכל מקרה נתון, סוכני הביטוח יושבים ביחד עם הלקוח ובודקים לעומק מהי הפוליסה המתאימה עבורו. יועץ ביטוח בריאות בעצם עושה תחקיר מקיף של הלקוח על מנת להציג לו את האפשרויות האטרקטיביות ביותר שעומדות לפניו, הפוליסות צריכות גם להתאים לכלכלת המשפחה המבקשת את השירות. על הסוכן לבדוק לעומק את היכולת של הלקוח לעמוד בתשלומים. בנוסף לכך, הכיסויים השונים צריכים לאפשר לבני המשפחה להמשיך לקיים חיים של שגרה בכל צרה שלא תבוא. 

התאמת הביטוח המתאים ללקוח, היא מלאכת מחשבת. בתהליך זה משתתפים החתמים הרפואיים, המעריכים את הסיכון הבריאותי. בסופו של התהליך, מתקבלת החלטה בנוגע למסלול האופטימאלי ביותר עבור הלקוח. 

הכשרה כסוכני ביטוח במכללת אורין שפלטר

במכללת אורין שפלטר, יש לנו שני מסלולים עיקריים של הכשרת סוכני ביטוח. המסלול הפנסיוני והאלמנטרי. לימודי ביטוח במכללה הם המקיפים והמפורטים ביותר משתוכלו למצוא בכל מכללה אחרת: הן מבחינת החומר הנלמד והניסיון הרב שנצבר במהלך השנים והן מבחינת צורת הלימוד והמרצים המוכשרים המלמדים בו. ההכשרה שלנו לוקחת שנה וחצי עד שנתיים, עבור כל אחד מהמסלולים. בנוסף לכך, יש לנו קורס חתם רפואי וחתם בתחום הביטוח האלמנטרי והפנסיוני, המכשיר אנשי מקצוע בתחום. יש לנו גם הכשרה מיוחדת עבור ביטוחי בריאות. במידה ותרצו להתמקצע בתחום, אנחנו הכתובת הנכונה. בכל מקרה אתם יותר ממוזמנים לפנות אלינו ליועצת הלימודים שלנו, לפני קבלת ההחלטה. כל סטודנט מקבל אצלנו יחס אישי המותאם לצרכים שלו. אנחנו מתאימים את עצמנו אליכם, ומקנים לכם השכלה מעשית ברמה הכי גבוהה שניתן.  

דילוג לתוכן