לימודי חיתום ביטוח חיים

תחום הביטוח מספק שלל אפשרויות תעסוקה, שלכולן מכנה משותף משמעותי: שכר נאה ואף גבוה, יציבות תעסוקתית, הזדמנויות קידום נרחבות ועניין יומיומי. תפקיד בסיסי אחד בכל חברת ביטוח הוא חתמים – אנשי המקצוע שבוחנים את הבקשות לפוליסות ומחליטים באילו תנאים תאושר כל בקשה. אנשי מקצוע אחרים ששירותיהם מבוקשים על-ידי כל חברת ביטוח הם כמובן סוכני ביטוח ובפרט סוכנים אשר מורשים למכור ביטוחי חיים, ביטוחים פנסיוניים וביטוחי בריאות.

במכללת אורין שפלטר מוצעים מסלולים שמובילים אל שני התפקידים הנ"ל: קורס חיתום, ולימודים לקראת רישיון סוכן ביטוח פנסיוני שכוללים גם לימודי ביטוח חיים. קורס החיתום נמשך כ-15 חודשים במתכונת של מפגש שבועי אחד. במסגרת הלימודים מושם דגש רב על ההיבטים המעשיים של עבודת החתמים, מתקיימות סדנאות שונות, מבוצעות סימולציות רבות והתלמידים מתרגלים עבודה עם תוכנות המחשב שבהן משתמשות חברות הביטוח. כבר במהלך הקורס מוזמנים תלמידים ותלמידות אורין שפלטר לראיונות עבודה, שכן למכללה הסכמים בלעדיים עם כל חברות הביטוח המובילות בארץ. עוד כדאי לדעת כי אין תנאי קבלה לקורס זה וכי תפקידי חתמות מוצעים גם במתכונת של משרת אם שמותירה את אחר הצהריים פנוי לחלוטין בכל ימות השבוע.

המסלול שמוביל לקבלת רישיון סוכן ביטוח פנסיוני, שמורשה למכור מגוון רחב של מוצרי ביטוח ובהם ביטוח חיים, כולל 6 קורסים שכל אחד מהם מהווה הכנה אופטימלית למבחן של הרשות לניירות ערך או של משרד האוצר. ניתן להשלים את הלימודים תוך שנה וחצי עד שנתיים. הקורסים הם במקצועות כלכלה, מימון וסטטיסטיקה, חשבונאות, יסודות הביטוח, ניתוח ניירות ערך וגמר פנסיוני. גם בוגרות ובוגרי מסלול זה של אורין שפלטר מגיעים למשרות מתגמלות מאוד, בעזרת חברת ההשמה של המכללה אשר מתמחה בתחומי הפיננסים והביטוח.

דילוג לתוכן