לימודי חיתום

בחירת מסלול לימודים היא אחת ההחלטות החשובות ביותר בחיים. באופן טבעי השאיפה היא למצוא מסלול שמצד אחד יוביל לתעסוקה מתגמלת, הן בטווח הקצר והן בטווח הארוך (ובפרט בתקופה הנוכחית, שמתאפיינת בשינויים רבים), ומצד שני לא יחייב השקעת משאבים רבים מדי. לימודי חיתום עונים על שני הקריטריונים הנ"ל: זהו קורס ממוקד של 15 חודשים (מפגש שבועי אחד), ובסופו תוכלו להתקבל לעבודה בתפקידים מבוקשים בחברות ביטוח גדולות, חברות ליסינג, משרדי יבואני רכב ומחלקות ביטוח של ארגונים גדולים – ובכל מקרה לזכות בשכר נאה מאוד, בסביבת עבודה תומכת ומטופחת, במשרה מאתגרת ומעניינת שמתבצעת בשעות נוחות (כולל אפשרות למשרת אם) וביציבות תעסוקתית לטווח ארוך.

קהל היעד של לימודי חיתום במכללת אורין שפלטר נחלק לשניים: עובדים בחברות וסוכנויות ביטוח או מחלקות ביטוח שרוצים להתקדם, וצעירים, כולל חיילים משוחררים, חסרי ניסיון שרוצים להתחיל בקריירה כדאית. חשוב לציין כי אין צורך בידע מוקדם או זיקה לעולם הביטוח – אין תנאי קבלה לקורס חיתום כללי, ובכל מקרה צוות המרצים המנוסה של המכללה מיומן בעזרה לכל תלמיד בכל נושא שבו הוא מתקשה. בסוף הקורס אין מבחן חיצוני אלא רק בחינה פנימית, ועוד כדאי לדעת שלאורין שפלטר קשרי עבודה הדוקים עם כל חברות הביטוח הגדולות בארץ (איילון, הראל, מנורה, הפניקס, כלל, מגדל ועוד) והסכמים בלעדיים איתן – בחלק מהמקרים מוזמנים משתתפי קורס החיתום לראיונות עבודה בכל החברות הנ"ל עוד לפני סיום הלימודים ויכולים להתחיל להתפרנס בתחום בשלב מוקדם.

בין הנושאים הנלמדים במסגרת לימודי חיתום: דיני ביטוח, דיני נזיקין, ביטוחי רכוש, ביטוח דירות, ביטוחי רכב, ביטוחי בריאות, חבויות, אובדן רווחים, סיקור סיכונים, ביטוחים הנדסיים, ביטוחים עסקיים, ביטוחי תאונות אישיות ועוד. עוד מרכיב משמעותי בקורס הוא תרגולים רבים ומגוונים, כולל סימולציות שונות והתנסות בעבודה עם התוכנות שבהן משתמשות חברות הביטוח, כך שהקליטה במשרה עצמה תהיה קלה ומהירה.

דילוג לתוכן