לימודי חתם ביטוח חיים

משרות בענף הביטוח נתפשות, ובצדק כמובן, כאיכותיות מאוד: השכר מכובד ואף גבוה, הזדמנויות הקידום מרובות, סביבת העבודה מטפחת ונעימה וגם בעידן של אי ודאות תעסוקתית חברות ביטוח הן גוף יציב מאוד. סיבה טובה נוספת לפנות לתחום זה היא שאין צורך בלימודים אקדמיים ממושכים – כבר לאחר הכשרה ממוקדת של שנה-שנתיים ניתן להתחיל לעבוד בחברת ביטוח (או באופן עצמאי) ולהתפרנס היטב. סוג אחד של משרות שמתאפיינות בביקוש רחב לנשות ואנשי מקצוע הוא חתמים. מהות תפקיד זה היא בחינה מדוקדקת של כל בקשה לפוליסת ביטוח, וקבלת החלטה אם לבטח את האדם ובאילו תנאים (הצגת מסמכים נוספים, גובה הפרמיה, החרגות ועוד). סוג אחר של תפקיד חשוב הוא סוכני ביטוח חיים, כלומר סוכנים אשר מורשים למכור ביטוח נפוץ ובסיסי זה.

תיאור תפקיד בנקאי

במכללת אורין שפלטר תוכלו ללמוד במסלולים המובילים לשני סוגי המשרות הנ"ל: קורס חיתום נמשך כ-15 חודשים, משלב בין הפן התאורטי של התפקיד להתנסויות מעשיות יקרות ערך, כולל סדנאות, סימולציות, תרגולים ועבודה עם התוכנות המשמשות גם את חברות הביטוח, וכבר במהלכו ניתן להגיע לראיונות עבודה בחברות המובילות בישראל שכן למכללה הסכמים ייחודיים עם מגדל, כלל, הפניקס, מנורה, הכשרה, הראל ושאר גופים מובילים בעולם הביטוח.

לימודי ביטוח חיים הם למעשה לימודי ביטוח פנסיוני – מסלול שאותו ניתן להשלים תוך 18-24 חודשים ושמהווה הכנה אידיאלית למבחנים שעורכים משרד האוצר והרשות לניירות ערך בדרך למתן הרישיון הרלוונטי. רישיון זה מאפשר לסוכן הביטוח למכור הן ביטוחי חיים, הן ביטוחי בריאות וביטוחים סיעודיים והן מוצרים שמוגדרים "פנסיוניים" (קרנות פנסיה, קופות גמל, ביטוחי מנהלים), כך שמדובר ברישיון יקר ערך שמוביל להכנסות גבוהות. שכר הבסיס של סוכן ביטוח פנסיוני מתחיל הוא כ-8,000 ש"ח, סוכנים מנוסים יקבלו משכורות של כ-18,000 ש"ח בחודש ובכל מקרה חברות הביטוח מוסיפות גם עמלות נאות ובונוסים גבוהים. בעקבות השלמת לימודים אלה ניתן גם לעבוד כסוכני ביטוח עצמאיים, לבנות תיק לקוחות ולהגיע להכנסות מרשימות במיוחד.

ביטוחי חיים הם מעט דומים לצוואות באפקט שהם מייצרים, בגלל שהם התעסקות בתסריט הגרוע מכל. אנשים לא מחפשים למות ולא רוצים כלל לחשוב על המוות במהלך החיים, אך לפעמים אין ברירה ויש לחטט בפצעים עמוקים על מנת לסדר עניינים שהם בעיקר כלכליים. אנשים שלא מסדרים את ענייניהם בדרך כלל משאירים משפחות שלמות עם צרות כלכליות ואפילו עם ריבים משפחתיים. לכן, רכישת פוליסת ביטוח חיים היא קריטית ויכולה לעשות את ההבדל בין התאוששות והחלמה מהירה לבין פצע שמסרב להיסגר. קניית ביטוחי חיים צריכה להיעשות בחוכמה ואצל סוכנים איכותיים ומקצועיים.

פגישה עם יועץ משכנתאות

לימודי ביטוח חיים סובבים סביב עניין החיתום. הבדיקה המקיפה לגבי האדם הקונה את הפוליסה היא כמובן קריטית, כדי לראות את 
מצבו הבריאותי, את המניעים הכלכליים שלו, את המצב הכלכלי של המשפחה ואם יש לו, חלילה, מחשבות אובדניות. תהליך החיתום יכול להיות ארוך במיוחד, אך הוא קריטי במצב של ביטוחי חיים. ביטוח חיים טוב הוא כזה שיגרום לרווח לשני הכיוונים, כלומר, סכום חודשי קבוע והוגן למשך תקופה ארוכה ואז תשלום גדול, ששווה פחות או יותר מבחינת הערך שלו, המגיע למשפחה לאחר המוות. כמה זמן לוקח לילמוד להיות סוכן ביטוח?

תחום מורכב

באורין שפלטר מלמדים את הסטודנטים כל מה שיש לדעת על התחום המורכב הזה, כולל ההתמודדות הבלתי נמנעת מדיבור על מוות. מדובר בנושא לא פשוט ושונה מאוד מהתחום האלמנטרי בו מתמודדים עם רכוש או טיסות לחו"ל. ביטוח חיים הוא משהו שעובר לכל בעל משפחה בראש, שכן הוא רוצה להבטיח את עתידם של אלו שהוא אוהב. סוכן טוב שיודע לבצע תהליך חיתום נכון ולהתאים ללקוח פוליסה אידיאלית עבורו, הוא נכס אמיתי עבור הרבה משפחות, שפשוט רוצות להרגיש בטוחות על כל מה שלא יקרה. אנו מציעים לכם גם לימודים בשעות הערב.

 

דילוג לתוכן