לימודי מקצוע לנשים

במאה ה-21 כבר ברור לחלוטין שקריירה מתגמלת היא לא מסלול לגברים בלבד ושגם נשים יכולות ליהנות ממשרה שמציעה שכר גבוה, אתגר מקצועי וסביבת עבודה נוחה (שמותירה זמן פנוי למרכיבים אחרים בחיים – בילויים, משפחה וכו'). המפתח העיקרי למציאת משרה כזו הוא לימודים, וכמה מהאפשרויות היותר מומלצות של לימודי מקצוע לנשים מוצעות על-ידי מכללת אורין שפלטר, הגוף המוביל בארץ בכל הנוגע להכשרה בתחומי הביטוח והפיננסים.

אופציה אחת היא קורס לימודי חיתום ויישוב תביעות. קורס זה נמשך 15 חודשים במתכונת של מפגש אחד בשבוע (4 שעות) ובסופו תוכלי להתקבל לאחד משני התפקידים שמהווים את הבסיס לעבודתה של חברת ביטוח – חתמת או מיישבת תביעות. מחלקת החיתום היא זו שבוחנת כל בקשה לפוליסה על סמך פרמטרים רבים ומחליטה האם לחברת הביטוח כדאי לבצע את הביטוח ובאילו תנאים. מחלקת יישוב תביעות מטפלת בתביעות של לקוחות להפעלת פוליסות ביטוח קיימות ומחליטה באילו מקרים יינתן פיצוי או שיפוי למבוטח. בשני התפקידים תיהני משכר נאה כבר בתחילת הדרך ומשעות עבודה נוחות מאוד, ועוד כדאי לדעת שאין תנאי קבלה לקורס זה, כך שכל אחת יכולה להפוך תוך כשנה לאשת מקצוע מבוקשת בחברת ביטוח מובילה. בהקשר זה חשוב לציין כי למכללת אורין שפלטר יש חברת השמה שנמצאת בקשר רציף והדוק עם כל חברות הביטוח הגדולות בישראל (שומרה, הכשרה, איילון, מנורה, הפניקס, כלל, הראל, מגדל ואחרות) כך שלבוגרות הקורס קל למצוא עבודה בתום הלימודים, ולמעשה לפעמים כבר במהלך הקורס מוזמנות התלמידות לראיונות.

אפשרויות אחרות שמציעה אורין שפלטר לנשים שמעוניינות להגיע לעיסוק משתלם במיוחד הן מסלול ייעוץ השקעות וניהול תיקים (שבו תוך שנתיים ניתן להפוך ליועצת השקעות בבנק או מנהלת תיקי השקעות גם ללא כל ידע קודם) ומסלול ביטוח אלמנטרי שגם הוא מאפשר להתחיל להתפרנס תוך כשנתיים – כסוכנת ביטוח, שכירה או עצמאית.

דילוג לתוכן