לימודי משכנתאות

לימודי משכנתאות 

על-מנת להעניק לנו משכנתא, הבנקים מחייבים אותנו בביטוח חיים (כך שאם חלילה נלך לעולמנו בטרם השלמנו את החזרת ההלוואה, הביטוח יכסה את החסר). אופציה נוספת היא ביטוח המבנה שעבורו נלקחה המשכנתא. זהו כמובן אינטרס גם של רוכשי הנכס, שכן אם ייגרם למבנה נזק משמעותי, ערכו ירד ואילו המשכנתא לא תשתנה, כך שהתוצאה עלולה להיות הסתבכות כלכלית של ממש.

ביטוח מבנה למשכנתא מכסה נזקים שנגרמו עקב שריפה, הצפה, רעידת אדמה, פגעי מזג אוויר, מעשי זדון של בני אדם ועוד (ישנן הרחבות שונות וכל מבוטח רשאי לבחור את אלה הרלוונטיות עבורו). ההמלצה היא שסכום הכיסוי יהיה עלות הכנס ולא גובה המשכנתא, ועוד המלצה היא לבצע ביטוח שכזה באמצעות סוכן ביטוח מקצועי ובעל ניסיון רב בביטוחי משכנתא.

כדאי לדעת שישנם שני סוגים של סוכני ביטוח: בעלי רישיון אלמנטרי ובעלי רישיון פנסיוני. סוכני ביטוח אלמנטריים מתאימים ללקוחותיהם ביטוחי רכוש, ביטוחי תאונות, ביטוחים עסקיים ועוד, ואילו סוכני ביטוח פנסיוניים מורשים להציע ביטוחי חיים, ביטוחים סיעודיים, ביטוחי בריאות ועוד. על-מנת לקבל רישיון אלמנטרי נדרשת הצלחה ב-6 בחינות: יסודות הביטוח, כלכלה, סטטיסטיקה ומימון, חשבונאות, ביטוח רכוש וביטוח תאונות. על-מנת לקבל רישיון פנסיוני נדרשת גם כן הצלחה ב-6 בחינות: 4 הבחינות הראשונות של המסלול האלמנטרי ובנוסף ניתוח ניירות ערך וגמר פנסיוני.

במכללת אורין שפלטר תוכלו ללמוד בקורסי הכנה לקראת כל המבחנים הנ"ל.  המרצים בכל הקורסים הם אנשי מקצוע שזוהי מומחיותם, הכנה למבחנים לקראת קבלת רישיון אלמנטרי או פנסיוני, ובנוסף מקבלים התלמידים גישה לאתר אינטרנט ייעודי. באתר ישנן הרצאות מצולמות וכן שלל תרגילים ופתרונות מפורטים. ההכנה האופטימלית מאפשרת לעבור את כל הבחינות בפרק זמן קצר של 18-24 חודשים ולהתחיל להתפרנס בתחום רווחי זה. שכר ממוצע של משווק פנסיוני הוא מאוד גבוה.

דילוג לתוכן