לימודי סוכן ביטוח חיים

סוכן ביטוח חיים הינו סוכן ביטוח בעל רישיון פנסיוני שמאפשר לו למכור לא "רק" ביטוחי חיים אלא גם ביטוחי בריאות, ביטוחים סיעודיים ומוצרים פנסיוניים שונים (קופות גמל, קרנות פנסיה, ביטוחי מנהלים). פוטנציאל ההשתכרות של סוכנים אלה גבוה מאוד, בין אם הם עובדים כשכירים ובין אם הקימו עסק עצמאי ובנו תיק לקוחות. עוד כדאי לדעת כי אין צורך בידע מוקדם כדי להתקבל אל לימודי סוכן ביטוח חיים, כלומר למסלול המוביל לקבלת רישיון פנסיוני – הלימודים מתאימים לכל מי שמחפש קריירה יציבה, מרתקת ומתגמלת, בין אם יש לו זיקה לתחום (עובדי בנקים או עובדי חברות ביטוח שרוצים לשדרג את התפקיד) ובין אם הוא חסר ניסיון.

את הלימודים ניתן להשלים תוך 18-24 חודשים, בהתאם לקצב ההתקדמות שנבחר על-ידי כל תלמיד ותלמידה. בסך הכל יש לעבור 6 מבחנים, חלקם של משרד האוצר וחלקם של הרשות לניירות ערך. לאחר מעבר 4 מבחנים ותוך כדי הכנה לשני המבחנים האחרונים מתבצע גם סטאז' (בן חצי שנה). המבחנים הם במקצועות כלכלה, סטטיסטיקה ומימון, חשבונאות, יסודות הביטוח, ניתוח ניירות ערך וגמר פנסיוני. הקורסים שמציעה מכללת אורין שפלטר כהכנה לקראת כל אחת מהבחינות הנ"ל מועברים על-ידי מרצים מנוסים מאוד, ובלוויית אתר אינטרנט שמאפשר תרגול מקיף וקבלת משובים מפורטים וכן ספרי לימוד יעילים. בנוסף מקפיד צוות המכללה על ליווי אישי לכל תלמיד ותלמידה, כך שכולם יגיעו אל כל אחת מהבחינות במצב אידיאלי – ובהתאם אחוזי ההצלחה הגבוהים במבחנים.

לאחר השלמת הדרישות, ניתן להתחיל לעבוד בתחום ולהגיע כאמור לרמות שכר גבוהות. אורין שפלטר מסייעת לבוגרים גם בכך – דרך חברת ההשמה של המכללה אשר מתמחה בהשמה בתחומי הביטוח והפיננסים, ונמצאת בקשרי עבודה הדוקים עם כל חברות הביטוח המובילות בישראל.

דילוג לתוכן