לימוד ביטוח פנסיוני

סוכני ביטוח פנסיוניים נהנים מקריירה מתגמלת מאוד, בין אם הם עובדים בחברת ביטוח או סוכנות ביטוח ובין אם הם מקימים עסק עצמאי ובונים לעצמם תיק לקוחות. המוצרים הפנסיוניים שמציעים אנשי מקצוע אלה – קרנות פנסיה, ביטוחי מנהלים וקופות גמל – זוכים לביקוש רב לנוכח המודעות הגבוהה לחשיבות תכנון החיים לאחר הפרישה מהעבודה, וכמו כן מורשה סוכן ביטוח פנסיוני למכור גם ביטוחי בריאות, ביטוחי חיים וביטוחים סיעודיים, שגם להם ביקוש רב שמקורו בעלייה בתוחלת החיים.

הדרך לקבלת רישיון סוכן ביטוח פנסיוני כוללת 6 מבחנים של הרשות לניירות ערך ומשרד האוצר. במכללת אורין שפלטר מוצעים קורסים להכנה לקראת כל אחד מאותם מבחנים כשבסך הכל ניתן להשלים מסלול לימוד ביטוח פנסיוני זה תוך 18-24 חודשים. הקורסים הם במקצועות כלכלה, סטטיסטיקה ומימון, חשבונאות, יסודות הביטוח, ניתוח ניירות ערך וגמר פנסיוני, כשלאחר מעבר 4 הבחינות הראשונות ניתן להתחיל בסטאז' (שנמשך חצי שנה), ולבצע אותו במקביל ללימודים לקראת 2 הבחינות האחרונות.

לימוד ביטוח פנסיוני במכללת אורין שפלטר מקנה יתרון של ממש לאחר השלמת כל החובות וקבלת הרישיון מטעם משרד האוצר: למכללה חברת השמה משלה, שמקיימת שיתופי פעולה נרחבים עם כל חברות הביטוח הגדולות בארץ, ועל כן יכולה להציע לבוגרות ולבוגרים של מסלול זה שלל משרות מתגמלות במיוחד. הקורסים עצמם מועברים על-ידי מרצים מנוסים מאוד בתחום ובפרט בהכנה לקראת הבחינות הרלוונטיות, ועוד מפתח לסיכויי ההצלחה הגבוהים של התלמידים הוא אתר אינטרנט שמאפשר לתרגל את החומר, לקבל משובים מידיים ולהשתפר (כולל בעזרת צוות המכללה, שמקפיד על ליווי אישי לכל תלמיד ותלמידה). עוד כדאי לדעת כי אין תנאי קבלה ללימודי ביטוח פנסיוני, וגם אין צורך בידע מוקדם – המסלול מתאים לכל מי שרוצה מקצוע יציב, כזה שמספק הכנסה נאה כבר בתחילת הדרך וגבוהה במיוחד ככל שצוברים ניסיון (ולקוחות, כשעובדים כעצמאיים) ובנוסף מתאפיין בסיפוק רב.

 

דילוג לתוכן