לימוד ביטוח פנסיוני

לימוד ביטוח פנסיוני מתבצע במסגרת המכללות השונות ברחבי הארץ. במסגרת תוכניות הלימוד השונות, הסטודנטים מקבלים הכשרה מתאימה לעבודה כיועצים, משווקים או סוכני ביטוח פנסיוניים. בקורס ייעוץ פנסיוני של מכללת אורין שפלטר תעברו הכשרה מקצועית מקיפה שתלמד אתכם על המוצרים הפנסיונים השונים וכיצד מתאימים אותם לכל לקוח. כל אחד משלושת התחומים, דורש מעבר של שישה מבחנים מטעם הרשות לניירות ערך ומשרד האוצר, כולל סטאז' של חצי שנה. ההכשרה לוקחת בדרך כלל שנתיים. כמו כן, ניתן להתחיל בסטאז' מיידית לאחר סיום ארבעת המבחנים במקצועות היסוד. 

לימוד ביטוח פנסיוני מכשירים אתכם לעבודה, באחד המקצועות המעניינים ביותר בעולם הביטוח. במסגרת התפקיד אתם עוזרים ללקוחות לקבל החלטות חשובות בנוגע לעתיד שלהם. היועצים עוזרים ללקוחות לבחור את מסלולי הפנסיה המתאימים עבורם, המשווקים מספקים להם פוליסות ביטוח מתאימות והסוכנים מעניקים להם מעטפת ביטוחית כוללת ומקיפה. 

ביטוח פנסיוני, קהל יעד ואפשרויות פרנסה

קהל היעד עבור התוכנית שלנו בביטוח פנסיוני, היא כל מי שמעוניין לעבוד בתחום. אין אצלנו דרישות מקדימות להרשמה לתוכנית הלימודים. אנחנו מכינים אתכם למעבר בהצלחה של כל המבחנים הנדרשים, ומקנים לכם את הכלים המתקדמים ביותר לעבודה בתחום. בנוגע לאחוזי מעבר בהצלחה של המבחנים של הרשות לניירות ערך ומשרד האוצר, אנחנו בראש הטבלה. עם סיום הלימודים ומעבר הבחינות בהצלחה כל אחד מהובגרים יכול להפוך לסוכן ביטוח פנסיוני מוסמך ולהתשלב באחת מן החברות המוצעות במחלקת ההשמה שלנו.

 אחד הדברים הכי חשובים אצלנו הוא הכנה מקצועית לעבודה עם לקוחות. בהתאם לכך אנחנו עובדים עם מרצים שבאים מן השטח, ומעניקים לכם אפשרות ללמוד מהניסיון האישי שלהם. בסיום הלימודים תוכלו ליהנות מפורטל המשרות העשיר שלנו. עבודה כיועצים היא בדרך כלל במסגרת הבנקים. משווקים פנסיוניים עובדים בדרך כלל בבתי השקעות, חברות ביטוח או סוכנות המתמחה בתחום. הסוכנים הפנסיוניים עובדים בדרך כלל כעצמאים. בכל מסלול אנחנו עוזרים לכם להשתלב בעבודה ומעניקים לכם יתרון משמעותי על פני מתחרים אחרים.

 סוכני ביטוח פנסיוניים נהנים מקריירה מתגמלת מאוד, בין אם הם עובדים בחברת ביטוח או סוכנות ביטוח ובין אם הם מקימים עסק עצמאי ובונים לעצמם תיק לקוחות. המוצרים הפנסיוניים שמציעים אנשי מקצוע אלה – קרנות פנסיה, ביטוחי מנהלים וקופות גמל – זוכים לביקוש רב לנוכח המודעות הגבוהה לחשיבות תכנון החיים לאחר הפרישה מהעבודה, וכמו כן מורשה סוכן ביטוח פנסיוני למכור גם ביטוחי בריאות, ביטוחי חיים וביטוחים סיעודיים, שגם להם ביקוש רב שמקורו בעלייה בתוחלת החיים.

הדרך לקבלת רישיון סוכן ביטוח פנסיוני כוללת 6 מבחנים של הרשות לניירות ערך ומשרד האוצר. במכללת אורין שפלטר מוצעים קורסים להכנה לקראת כל אחד מאותם מבחנים כשבסך הכל ניתן להשלים מסלול לימוד ביטוח פנסיוני זה תוך 18-24 חודשים. הקורסים הם במקצועות כלכלה, סטטיסטיקה ומימון, חשבונאות, יסודות הביטוח, ניתוח ניירות ערך וגמר פנסיוני, כשלאחר מעבר 4 הבחינות הראשונות ניתן להתחיל בסטאז' (שנמשך חצי שנה), ולבצע אותו במקביל ללימודים לקראת 2 הבחינות האחרונות.

לימוד ביטוח פנסיוני במכללת אורין שפלטר מקנה יתרון של ממש לאחר השלמת כל החובות וקבלת הרישיון מטעם משרד האוצר: למכללה חברת השמה משלה, שמקיימת שיתופי פעולה נרחבים עם כל חברות הביטוח הגדולות בארץ, ועל כן יכולה להציע לבוגרות ולבוגרים של מסלול זה שלל משרות מתגמלות במיוחד. הקורסים עצמם מועברים על-ידי מרצים מנוסים מאוד בתחום ובפרט בהכנה לקראת הבחינות הרלוונטיות, ועוד מפתח לסיכויי ההצלחה הגבוהים של התלמידים הוא אתר אינטרנט שמאפשר לתרגל את החומר, לקבל משובים מידיים ולהשתפר (כולל בעזרת צוות המכללה, שמקפיד על ליווי אישי לכל תלמיד ותלמידה). עוד כדאי לדעת כי אין תנאי קבלה ללימודי ביטוח פנסיוני, וגם אין צורך בידע מוקדם – המסלול מתאים לכל מי שרוצה מקצוע יציב, כזה שמספק הכנסה נאה כבר בתחילת הדרך וגבוהה במיוחד ככל שצוברים ניסיון (ולקוחות, כשעובדים כעצמאיים) ובנוסף מתאפיין בסיפוק רב.

מעוניינים לשמוע פרטים נוספים? פנו אלינו עוד היום אל יועצי הלימודים שלנו. 

 

דילוג לתוכן