מבחן לשכת יועצי המשכנתאות

 מבחנים יכולים להיות מאוד מלחיצים, זאת כל אחד שלמד בבית ספר יסודי יודע, אך הם הכרחיים מבחינת הגוף העורך אותם כדי לדעת האם הנבחנים קלטו את החומר ויכולים להשתמש בו בצורה פרקטית בעתיד. זה נכון לכל סוג של מבחן, אך כאשר מדובר במבחן שמגיע מרשות מדינית, ונעשה לאחר שנתיים של לימודים מקצועיים, אזי שהוא נוגע לאדם שרוצה להתעסק בתחום חשוב מאוד, עם השפעה גדולה על הציבור, וצריך שיהיו לו את הכישורים לכך. אנשים רבים רוצים להיכנס כיום לתחום ייעוץ ההשקעות, אם כי הם צריכים לעבור את מבחן לשכת יועצי המשכנתאות של הרשות לניירות ערך, ומדובר במשימה לא פשוטה. לכן, חשוב ללמוד במקום הנכון ולקבל את ההכשרה המתאימה. על מנת לעבוד בתור יועץ משכנתאות יש צרוך במבחן הסמכה ליועצי משכנתאות.

המכללה האיכותית ביותר בארץ בנושא של ייעוץ משכנתאות היא מכללה אורין שפלטר. במכללה נמצאים המרצים הטובים ביותר בתחום ובנוסף, לאחרונה נפתח קורס ייעודי לייעוץ משכנתאות, אשר מעניק לסטודנטים את כל הכלים הכי עדכניים בתחום. מסלול הלימודים במכללה הוא נוח וכזה שמאפשר גם לעבוד תוך כדי הסמסטר, מה שמעניק יתרון נוסף של צבירת ניסיון בשלב מוקדם יחסית. המכללה מתגאה בכך שבכל שנה היא שולחת למבחן ההסמכה את כמות הסטודנטים הגדולה ביותר, ומסיימת עם אחוזי המעבר הגבוהים ביותר.

הורדת הריביות

אנשים אשר רוצים לעסוק בייעוץ משכנתאות צריכים לעזור לאנשים להשיג עסקה טובה מול הבנקים וזה נושא כלל לא פשוט. המשכנתאות הם מקור ההכנסה הגדול ביותר של הבנקים, ויש מכיוונם בניסיון להשיג עסקאות רווחיות עבורם. הרווח של הבנק מממשכנתא של כמיליון שקלים, לצורך הדוגמה, הוא בין 300 אלף ₪ לחצי מיליון שקלים. מדובר בריביות עצומות ולעיתים בלתי נתפסות, אם כי יועץ טוב יכול להוריד משמעותית את הסכומים הללו, ולחסוך עשרות אלפי שקלים לאנשים בראייה של כמה עשורים קדימה.

 

דילוג לתוכן