מה זה סוכן ביטוח פנסיוני

סוכני ביטוח פנסיוניים עוזרים ללקוחותיהם לבחור ביטוח חיים בהתאם לצרכיהם והעדפותיהם, את ביטוח הבריאות המיטבי עבורם, ביטוח סיעודי, ביטוח אובדן כושר עבודה וכן מוצרי חיסכון פנסיוניים דוגמת קרן פנסיה, ביטוח מנהלים או קופת גמל. החשיבות העצומה של הבטחת הכנסות נאותות גם לאחר הפרישה מעבודה או במצבי חולי/נכות, והרצון המובן של כל אדם לוודא שיקיריו יוכלו ליהנות מרמת חיים טובה גם אם ילך לעולמו, הופכים את בניית תיק הפנסיה למשימה שיש להקדיש לה את מלוא תשומת הלב. ריבוי האפשרויות – המגוון הרחב של פוליסות הביטוח החיוניות השונות וכן שלל קרנות הפנסיה וביטוחי המנהלים – והצורך להבטיח סינכרון מיטבי ביניהם (שכן למשל במסגרת קרן הפנסיה ניתן לכלול רכיב ביטוחי למקרי מוות או נכות) מחייב לא רק מקסימום תשומת לב אלא גם הסתייעות באנשי מקצוע מתאימים – סוכני הביטוח הפנסיוניים.
איך להיות סוכן ביטוח

בהתאם סוכן ביטוח פנסיוני הוא איש מקצוע מבוקש מאוד, והדבר בא לידי ביטוי ברמת השכר שלו. סוכני ביטוח שכירים משתכרים 8,000 עד 18,000 ש"ח בחודש, כשעל שכר הבסיס מתווספים עוד בונוסים ועמלות. שכר סוכן ביטוח מתחיל הוא מתגמל מאוד. סוכני ביטוח עצמאיים נהנים משני סוגי תקבולים – שנקראים "היקפים" ו"נפרעים". הראשון הוא תשלום חד-פעמי שמקבל סוכן הביטוח מחברת ביטוח לאחר שלקוח שלו מסכם איתה על פוליסה, ואילו השני הוא סכום חודשי קבוע שהסוכן הפנסיוני מקבל מחברת הביטוח כל עוד ביטוח החיים, ביטוח הבריאות, הביטוח הסיעודי או ביטוח אובדן כושר העבודה תקף והלקוח ממשיך לשלם את הפרמיה. מאחר שמדובר בביטוחים ארוכי טווח, סוכן חרוץ שמגבש קהל לקוחות נאמן, ומספק להם שירות מצוין, ייהנה מהכנסות הולכות ותופחות והרווחים שלו יהיו גבוהים במיוחד.

הרבה אנשים שואלים כמה זמן לימודי סוכן ביטוח עורכים ובמה הם כרוכים? במכללת אורין שפלטר תוכלו ללמוד במסלול שיכין אתכם למבחנים שאותם יש לעבור כדי לקבל רישיון סוכן ביטוח פנסיוני. המבחנים הם במקצועות כלכלה, יסודות הביטוח, סטטיסטיקה ומימון, חשבונאות, מקצועית א' וגמר פנסיוני. אין דרישות קדם ואין צורך בידע ספציפי כדי להתחיל ללמוד – ובזכות רמת הלימודים הגבוהה במכללה ניתן להשלים את המסלול כולו תוך פחות משנתיים.

דילוג לתוכן