סוכן ביטוח אלמנטרי

לכל סוכן ביטוח אלמנטרי בחירה בין עבודה כשכיר בחברת ביטוח לבין הקמת עסק עצמאי. שכרו של סוכן ביטוח מתחיל הוא 6,000-7,000 ש"ח בחודש וכשצוברים ניסיון ו-ותק המשכורת החודשית מגיעה לכ-15,000 ש"ח. סוכן ביטוח אלמנטרי עצמאי זוכה לעמלות מצד חברות הביטוח שאת הפוליסות שלהן הוא משווק – הן עמלה חד-פעמית עבור כל פוליסה חדשה (למשל ביטוח נוסעים), והן עמלה חודשית קבועה כל עוד הפוליסה תקפה (כשמדובר למשל על ביטוח דירה). בהתאם סוכני ביטוח חרוצים ומקצועיים יבנו לעצמם תיק לקוחות שמן ויזכו להכנסות גבוהות מאוד.

על-מנת לעסוק בתחום נדרש רישיון. מי שמעניק את הרישיון הוא משרד האוצר, והתנאי הבסיסי לקבלת רישיון זה הוא מעבר 6 מבחנים – בכלכלה, חשבונאות, מימון וסטטיסטיקה, יסודות הביטוח, ביטוח רכוש וביטוח תאונות. מומלץ להגיע לכל מבחן מוכנים היטב, כדי לעבור את כל 6 המבחנים בזמן הקצר ביותר האפשרי – במכללת אורין שפלטר מוצע מסלול לימודי סוכן ביטוח אלמנטרי שכולל הכנה לכל המבחנים, כך שניתן להשלים את כל הדרישות בדרך לעבודה כסוכני ביטוח אלמנטריים תוך 18-24 חודשים.

המסלול פתוח לכולם – אין צורך בידע קודם או בזיקה כלשהי לעולם הביטוח, כל אחת וכל אחד יכולים להפוך, כאמור תוך זמן קצר למדי, לסוכני ביטוח מבוקשים. מכללת אורין שפלטר מעמידה לרשות הבוגרות והבוגרים גם את חברת ההשמה שלה (לעזרה במציאת משרת שכיר מוצלחת) ואת סוכנות הביטוח שלה (למי שרוצה לצאת לדרך עצמאית וזקוק בתחילת הדרך למסגרת לוגיסטית וגב פיננסי איתן).

דילוג לתוכן