סוכן ביטוח פנסיוני לימודים

רובנו, קרוב לוודאי, נחיה עוד שנים רבות גם לאחר שנפסיק לעבוד. על-מנת שנוכל לשמר רמת חיים נאותה גם כשלא נוכל להתפרנס, מוצע לנו הפתרון (שהוא גם חובה על-פי חוק) של חיסכון פנסיוני – ומי שמסייע לנו לבחור את מוצר החיסכון הטוב ביותר מבין כל האפשרויות (קרנות השתלמות, קופות גמל, ביטוחי מנהלים) ובהתאם לצרכים שלנו הוא סוכן ביטוח פנסיוני.

החשיבות של סוכני הביטוח הפנסיוניים הופכת אותם לאנשי מקצוע מבוקשים שיכולים לבחור בין עבודה כשכירים לבין עבודה כעצמאיים.  בסוכן ביטוח פנסיוני שכר ההכנסות גבוהות בכל מקרה. סוכן ביטוח פנסיוני מורשה לא רק להציע ללקוחותיו את מוצרי החיסכון הנ"ל אלא גם ביטוחי בריאות, ביטוחי חיים, ביטוחים סיעודיים וביטוח אובדן כושר עבודה. סוכן ביטוח עצמאי נהנה משני סוגי תקבולים – מענק חד-פעמי עבור כל פוליסה שהוא מוכר ללקוח, ותשלום חודשי קבוע כל עוד הפוליסה בתוקף – כך שעם הזמן הוא יכול לבנות תיק לקוחות שיניב הכנסות הולכות ותופחות.

במכללת אורין שפלטר ישנו מסלול לימודים שמספק הכנה אופטימלית לכל הבחינות של משרד האוצר ושל הרשות לניירות ערך בדרך לקבלת רישיון סוכן הביטוח הפנסיוני. המסלול – שכולל 6 קורסים (יסודות הביטוח, כלכלה, מימון וסטטיסטיקה, חשבונאות, ניתוח ניירות ערך וגמר פנסיוני) – מודולרי, וכל תלמיד יכול לבנות לעצמו תוכנית לימודים בקצב שמתאים לאורח חייו ולהעדפותיו.

כל המרצים בכל הקורסים הינם בעלי ניסיון רב בהוראה ובהכנה למבחנים, כך שאחוזי ההצלחה של תלמידי אורין שפלטר גבוהים במיוחד – וניתן להשלים את כל הקורסים ולעבור את כל הבחינות תוך שנה וחצי עד שנתיים ולהתחיל להתפרנס. מרכיב נוסף בהכנה המוצלחת לכל מבחן הוא אתר אינטרנט שבו שלל שאלות ותרגילים מתוך מבחנים קודמים, עם פתרונות מפורטים והסברים מאירי עיניים, כך שלכל תלמיד הזדמנות לתרגל היטב את החומר הנלמד.

לימודים עבור סוכן ביטוח פנסיוני, מתקיימים במשך שנה וחצי עד שנתיים. זאת בהתאם לקצב הלימוד של הסטודנט. במהלך הלימודים, אנחנו מכינים אתכם בצורה מלאה למבחנים של הרשות לניירות ערך ומשרד האוצר. עליכם לעבור ארבעה בחינות במקצועות היסוד, ועוד שתי בחינות גמר. מקצועות היסוד כוללים את, יסודות הביטוח, כלכלה, חשבונאות ומימון. לאחר ארבעת קורסי היסוד, הסטודנטים לומדים עוד שני קורסים מקצועיים, גמר פנסיוני ומקצועית א'. בשביל לקבל את הרישיון, עליכם לעבור סטאז' של חצי שנה. תוכלו להתחיל בסטאז' מיידית לאחר סיום ארבעת קורסי היסוד. כך שלסוכן ביטוח לימודים יחסית נוחים ופשוטים לעומת מקצועות אקדמיים אחרים, והדרך לרישיון סוכן ביטוח היא קצרה יותר כדי שהסוכנים המיועדים יוכלו לסיים את לימודיהם בהקדם כדי להתחיל לצבור את ניסיונם בתחום. 

הלימודים אצלנו במכללה, מתקיימים במתכונת פרונטלית, מקוונת או היברידית. הכל בהתאם לדרישה באותו סמסטר. לימודים היברידיים משלבים בין הלימוד הפרונטלי למעשי, ובעצם מאפשרים לכם להנות משני העולמות. רוב הסטודנטים שלנו במכללה, הם אנשים עסוקים. לכן לימודים היברידיים או מקוונים הם אופציה מעולה עבורם. חלק מהסטודנטים תמיד יעדיפו לימוד פרונטלי. 

אנחנו דואגים לכל סטודנט באופן אישי. באמצעות ייעוץ מקצועי, לפני התחלת הלימודים, תוכלו למצוא את מקומכם במכללה. בסיום הלימודים, אנחנו עוזרים לכם למצוא עבודה. יש לנו הכוונה מקצועית לתעסוקה, כולל פורטל משרות עשיר שעומד כולו לרשותכם. 

שיווק וייעוץ פנסיוני

הרישיון עבור סוכן ביטוח פנסיוני, משווק פנסיוני או יועץ הוא אותו רישיון. אך במהלך העבודה, תצטרכו לבחור בכל אחד מהמסלולים השונים. משווק פנסיוני עובד בגוף מוסדי. רוב המשווקים עובדים בחברות ביטוח או בית השקעות. המשווק מוכר את המוצרים של החברה בה הוא עובד. יועץ פנסיוני, עובד כשכיר או כעצמאי בחברת ייעוץ או בבנק. היועצים הפנסיונים הם אנשי מקצוע אובייקטיבים המייעצים ללקוחות. הם אינם מוכרים פוליסות ביטוח, ואינם מקבלים כל תגמול מחברות הביטוח או בית ההשקעות. סוכן ביטוח פנסיוני, עובד כסוכן עצמאי או כשכיר. העבודה כשכיר  מתבצעת בסוכנויות הביטוח השונות. בדרך כלל סוכן ביטוח פנסיוני מתחיל, יעבוד באחת מהחברות המובילות על מנת לצבור ניסיון ולאגור פרוטפוליו לקוחות – ברגע שהוא ירגיש מספיק בטוח בעצמו יוכל לעבוד כסוכן עצמאי ולהרוויח יותר משמעותית.

אצלנו במכללה תוכלו ללמוד בכל אחד משלושת המסלולים. פנו אלינו עוד היום ליועצת הלימודים לצורך מידע נוסף. 

 

דילוג לתוכן