קורס היברידי

מוסדות אקדמיים רבים מציעים כיום סוגים שונים של קורסים, אותם אפשר ללמוד לא רק בצורה הפרונטלית המסורתית, אלא גם בצורות שונות ומתקדמות יותר. הרבה מאוד מהקורסים המוצעים כיום הם קורסים מקוונים, אם כי ישנה שיטת ביניים, שמצליחה לתפוס את הטוב משני העולמות. שיטת למידה היברידית היא שיטה לפיה מחלק התלמיד את זמנו בין השיעורים המסורתיים בכיתה לבין לימודים באמצעות מחשב, שנערכים לרוב מהבית, אך לעיתים גם מכיתה עצמה, או מהמעבדה.

כאשר לוקחים קורס היברידי מצליחים למעשה להשיג כמות גדולה של יתרונות. כך למשל, כאקט ראשוני, אפשר לחסוך הרבה כסף וזמן להגעה פיזית למוסד הלימודי, וללמוד מהבית. מעבר לכך, תלמידים אשר לומדים עם מחשבים, מקבלים גישה קלה ונוחה למידע אינסופי, ובכך יכולים להעשיר את עולמם במקביל להנחיה של המרצה. בנוסף, אותם תלמידים מפתחים תחושת אחריות כלפי השיעורים ומקבלים חווית למידה שונה, עם סוג של קהילתיות לימודית תחת אותה מטרה. בתוך כך, הנושא של השיעורים הפרונטליים לא נעלם לגמרי, והתלמידים מצליחים להשלים את הנקודות הבעייתיות באמצעות שיחה אישית או סשן כיתתי. השיטה למעשה מכסה את כל האפשרויות ומעניקה פתרון אידאלי.

עליית כמות ורמה

בחיפוש אחר קורס היברידי אפשר לראות המון אפשרויות במגוון עצום של מוסדות לימוד, והמענה הוא גדול. לשיטה ההיברידית יש שישה מודלים שונים שמחלקים את הזמן עם המחשב ועם המרצה בכיתה בצורה שנעה בין 30 ל-79 אחוזים. המודלים השונים מתאימים לכיתות שונות ולתלמידים שונים, אך התוצאה הסופית היא חיובית. מחקרים מראים כי אנשים שלומדים במסגרת קורסים היברידיים, מעלים את הציונים שלהם בצורה משמעותית, ופחות אנשים נושרים מקורסים היברידיים מאשר קורסים פרונטליים. לכן, הרבה מאוד מוסדות משתמשים בקורסים הללו, ואין ספק שהכמות והרמה תעלה בשנים הקרובות.

 

דילוג לתוכן