קורס חיתום עסקי

חיתום הוא תחום מרכזי בחברות ביטוח, וכן גם בחברות ליסינג, חברות לייבוא רכב ומחלקות ביטוח של ארגונים גדולים. קורס חיתום עסקי של מכללת אורין שפלטר מכשיר נשות ואנשי מקצוע לעבודה בתחום זה, שמתאפיין בביקוש רב לעובדים ובתנאי עבודה מצוינים: שכר נאה גם לחסרי ניסיון, תעסוקה יציבה בחברה גדולה, סביבת עבודה נעימה ושעות נוחות, כולל האפשרות לעבוד במשרת אם שמשאירה את אחר הצהריים פנוי לכל מטרה שהיא.

עבודה כחתמים מתאימה לגברים ולנשים בעלי יכולות סדר וארגון, ריכוז ואחריות. אין צורך בשום ידע מוקדם – המרצים של אורין שפלטר הינם בעלי ניסיון רב בהוראה ומסייעים לכל אחד ולכל אחת להפיק מקסימום תועלת מהלימודים בדרך למשרות המתגמלות. הקורס נמשך כ-15 חודשים במתכונת של מפגש שבועי אחד, וכולל בנוסף לחומר הלימוד התיאורטי הנרחב גם מרכיב פרקטי משמעותי: סדנאות שונות, תרגולים, סימולציות ועבודה בתוכנות שמשמשות גם את חברות הביטוח.

בסיומו של קורס חיתום עסקי ישנה בחינה פנימית של המכללה, אבל בחלק מהמקרים עוד לפני תום הלימודים כבר מוזמנים התלמידים של אורין שפלטר לראיונות בחברות הביטוח הגדולות בישראל, שלהן הסכמים בלעדיים עם המכללה לקליטת חתמים וחתמות. בין חברות אלה: מגדל, כלל, איילון, מנורה, הפניקס, שומרה, אליהו ועוד.

עוד כדאי לדעת שהלימודים מקנים ידע וכלים גם לתפקיד נוסף בתחום הביטוח: יישוב תביעות. אם חתמים הם החוליה הראשונה שבה נפגשים הלקוחות עם החברה (מהות החתמות היא בדיקת הבקשות לפוליסות והחלטה האם לקבל את הבקשה ובאילו תנאים), מיישבי תביעות הם אלה שמעניקים את השירות ללקוחות שמבקשים להפעיל את הפוליסה. בפרט מבוצעת במחלקת יישוב תביעות בדיקה האם האירוע בגינו נתבעת חברת הביטוח אכן עומד בתנאי הפוליסה, ואם כן מהן זכויותיו של הלקוח. גם משרות מסוג זה מתאפיינות בשלל יתרונות כך שבפני בוגרי הקורס פתוח מגוון רחב של אופציות תעסוקתיות.

 

דילוג לתוכן