קורס ייעוץ פנסיוני

ייעוץ פנסיוני הוא עיסוק מתגמל מאוד: יועצים פנסיוניים מתחילים נהנים משכר של 8,000-10,000 ש"ח בחודש, וככל שהם צוברים ניסיון המשכורת נוסקת מעלה ויכולה להגיע גם ל-15,000-18,000 ש"ח בחודש. בנוסף זוכים אנשי מקצוע מבוקשים אלה לסביבת עבודה מעצימה בגוף יציב כגון בנק, חברת ביטוח או בית השקעות, אופציה נוספת היא חברת ייעוץ פרטית, ובסך הכל מדובר על תחום שמאיר פנים למי שמגיע אליו.

על-מנת להגיע למשרות בתחום הייעוץ הפנסיוני נדרש רישיון. הדרך אל הרישיון, אשר ניתן על-ידי משרד האוצר, כוללת 6 בחינות וסטאז' של חצי שנה, שבאופן עקרוני מבוצע תוך כדי הלימודים ולאחר מעבר 4 הבחינות הראשונות: יסודות הביטוח, חשבונאות, כלכלה וסטטיסטיקה ומימון. שתי הבחינות האחרונות הן במקצועות גמר פנסיוני וניתוח ניירות ערך. מסלול לימודי ייעוץ פנסיוני במכללת אורין שפלטר כולל 6 קורסים שכל אחד מהם הוא הכנה אידיאלית לבחינות הנ"ל, וניתן להשלימו תוך שנה וחצי עד שנתיים. בוגרי לימודים אקדמיים במקצועות הפיננסיים פטורים מהבחינות בסטטיסטיקה ומימון, כלכלה וחשבונאות, ובהתאם יכולים להגיע לרישיון היועץ הפנסיוני בפרק זמן קצר יותר.

המרצים בקורסים הנ"ל נבחרים בעיקר על-פי הניסיון שלהם בהוראה ואחוזי ההצלחה של תלמידיהם בבחינות – ובהתאם כל קורס ייעוץ פנסיוני במסגרת המסלול מבטיח למשתתפים בו שיגיעו מוכנים היטב, הן מבחינת ידע והן מבחינת מנטלית, למבחן. ההכנה האופטימלית למבחנים נשענת גם על תרגולים רבים, בין השאר באתר אינטרנט ייעודי שמאפשר למרצים לעקוב אחרי מידת השליטה של כל תלמיד בכל נושא, ולסייע כשישנו קושי כלשהו. למכללת אורין שפלטר יש גם חברת השמה מקצועית עם מומחיות בהשמה בתחומי הפיננסים והביטוח, אשר מסייעת לבוגרות ולבוגרים להגיע למשרה המתאימה להם ביותר תוך זמן קצר מאוד מסיום הלימודים.

קורס ייעוץ פנסיוני מכין אתכם בצורה מלאה, למבחנים של משרד האוצר והרשות לניירות ערך. המסלול נמשך שלושה סמסטרים עם אופציה להארכה במקרים מסוימים. אנחנו מתאימים את תוכנית הלימודים לקצב הלימוד שלכם. במהלך הקורס, נכין אתכם בצורה מלאה למעבר של המבחנים. לאחר מכן תעברו סטאז' של חצי שנה, שלאחריו תוכלו להתחיל מיידית בעבודה. לייעוץ פנסיוני לימודים יחסית קצרים לשאר המקצועות האקדמאיים, כך שאם ברצונכם לרכוש מקצוע מבוקש ומכניס לימודי ייעוץ פנסיוני הוא המקצוע עבורכם. ראוי לציין שכבר במהלך הסטאז' אתם עובדים בתשלום, ואתם בעצם מתחילים את הדרך שלכם במעגל העבודה.

בהתאם לחוק בישראל, כל מעביד מחויב להפקיד כספים למוצר פנסיוני עבור העובדים. גם עצמאים חייבים להפקיד כספים לביטוח הפנסיוני, בהתאם למדרגות ההכנסה. תכנון פנסיוני נכון, המבוצע על ידי יועץ מומחה, עוזר ללקוח לתכנן באופן מדויק את שלבי החסכון הפנסיוני. היועץ בודק ביחד עם הלקוח את כל הפוליסות והביטוחים. לאחר מכן מתבצעת הערכה של הכדאיות של כל פוליסה או ביטוח, והכספים הנדרשים להפקדה. במהלך השנים יש לבצע גם התאמות בחסכון הפנסיוני, בהתאם לשינוי בתנאי החיים כגון, החלפת מקום עבודה, שינוי במצב הבריאותי, שינוי סטטוס מרווק לנשוי וכל שינוי אחר כנדרש. 

אורין שפלטר המכללה שמכינה אותך לשוק העבודה

מכללת אורין שפלטר, מכינה את הסטודנטים שלה ישירות לשוק העבודה. מטרת לימודי ייעוץ פנסיוני במכללה הוא להכין את התלמידים בצורה הטובה והאפקטיבית ביותר לקראת היציאה לשוק העבודה עם כמה שיותר ידע וניסיון פרקטי.  אנחנו עוברים איתכם בצורה מקיפה על כל מסלולי הפנסיה. הדגש שלנו הוא מעשי ועדכני. אנחנו מעדכנים מדי סמסטר את תוכנית הלימודים, בהתאם לרגולציות והחוקים שהתחדשו בשנה האחרונה. בקורס נלמד לעומק על כל קרנות הפנסיה, ביטוחי המנהלים וקופות הגמל. דגש מיוחד ניתן לכל תחום המיסוי על משיכת הכספים. בנוסף לכך נלמד איך לעבוד עם לקוחות ואיך לשרת אותם בצורה הטובה ביותר שניתן. 

מעוניינים להצטרף אלינו לסמסטר הבא. פנו אלינו עוד היום ליועצת הלימודים שלנו. אנחנו שומרים לכם מקום אצלנו במכללה. 

דילוג לתוכן