קורס ייעוץ פנסיוני

ייעוץ פנסיוני הוא עיסוק מתגמל מאוד: יועצים פנסיוניים מתחילים נהנים משכר של 8,000-10,000 ש"ח בחודש, וככל שהם צוברים ניסיון המשכורת נוסקת מעלה ויכולה להגיע גם ל-15,000-18,000 ש"ח בחודש. בנוסף זוכים אנשי מקצוע מבוקשים אלה לסביבת עבודה מעצימה בגוף יציב כגון בנק, חברת ביטוח או בית השקעות, אופציה נוספת היא חברת ייעוץ פרטית, ובסך הכל מדובר על תחום שמאיר פנים למי שמגיע אליו.

על-מנת להגיע למשרות בתחום הייעוץ הפנסיוני נדרש רישיון. הדרך אל הרישיון, אשר ניתן על-ידי משרד האוצר, כוללת 6 בחינות וסטאז' של חצי שנה, שבאופן עקרוני מבוצע תוך כדי הלימודים ולאחר מעבר 4 הבחינות הראשונות: יסודות הביטוח, חשבונאות, כלכלה וסטטיסטיקה ומימון. שתי הבחינות האחרונות הן במקצועות גמר פנסיוני וניתוח ניירות ערך. מסלול לימודי ייעוץ פנסיוני במכללת אורין שפלטר כולל 6 קורסים שכל אחד מהם הוא הכנה אידיאלית לבחינות הנ"ל, וניתן להשלימו תוך שנה וחצי עד שנתיים. בוגרי לימודים אקדמיים במקצועות הפיננסיים פטורים מהבחינות בסטטיסטיקה ומימון, כלכלה וחשבונאות, ובהתאם יכולים להגיע לרישיון היועץ הפנסיוני בפרק זמן קצר יותר.

המרצים בקורסים הנ"ל נבחרים בעיקר על-פי הניסיון שלהם בהוראה ואחוזי ההצלחה של תלמידיהם בבחינות – ובהתאם כל קורס ייעוץ פנסיוני במסגרת המסלול מבטיח למשתתפים בו שיגיעו מוכנים היטב, הן מבחינת ידע והן מבחינת מנטלית, למבחן. ההכנה האופטימלית למבחנים נשענת גם על תרגולים רבים, בין השאר באתר אינטרנט ייעודי שמאפשר למרצים לעקוב אחרי מידת השליטה של כל תלמיד בכל נושא, ולסייע כשישנו קושי כלשהו. למכללת אורין שפלטר יש גם חברת השמה מקצועית עם מומחיות בהשמה בתחומי הפיננסים והביטוח, אשר מסייעת לבוגרות ולבוגרים להגיע למשרה המתאימה להם ביותר תוך זמן קצר מאוד מסיום הלימודים.

דילוג לתוכן