קורס יסודות הביטוח

קורס יסודות הביטוח הוא חלק מהמסלולים המובילים לקבלת רישיון סוכן ביטוח אלמנטרי, רישיון יועץ פנסיוני, רישיון משווק פנסיוני ורישיון סוכן ביטוח פנסיוני – רישיונות שמבטיחים כולם תעסוקה מתגמלת מאוד, הן מבחינת רמת השכר, הן מבחינת העניין והן מבחינת היציבות התעסוקתית לטווח הארוך. כך למשל שכרו של משווק פנסיוני מתחיל ב-8,000 ש"ח לחודש ומגיע עם השנים והניסיון גם לרמה של 18,000 ש"ח בחודש, כשלאורך כל הדרך מתווספים בונוסים ועמלות. ליועצים פנסיוניים ולסוכני ביטוח אלמנטרי או פנסיוני ישנה גם האופציה להקים עסק עצמאי ולהרוויח סכומים גבוהים במיוחד.

במכללת אורין שפלטר מלמדים קורס זה מרצים בעלי ניסיון רב בהכנת תלמידים למבחן של משרד האוצר ביסודות הביטוח, ובהתאם אחוזי המעבר של תלמידי המכללה גבוהים מאוד. תורם לכך גם ספר הלימוד המקיף שמלווה את הקורס, וכן הליווי האישי מצד צוות המכללה שמסייע לכל תלמיד ולכל תלמידה להתגבר על כל קושי נקודתי. משך הקורס הוא כ-3 חודשים במתכונת של מפגש אחד בשבוע ובסך הכל הוא כולל 65 שעות לימוד אקדמיות. בין נושאי הלימוד: חוק חוזה הביטוח, פקודת הנזיקין, חוקי הביטוח הלאומי, חוק הגנת פרטיות, החוק לפיקוח על שירותים פנסיוניים, חוק החוזים האחיד, חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים, זיקת ביטוח על צורותיה השונות, תביעות תחלוף, עקרונות היסוד של פוליסות וחוזים ביטוחיים, השתתפות בביטוחי כפל, גבול אחריות, חיתום, עיקרון הסיבה הקרובה, עקרונות שיפוי, החובות החלים על יועצים ומשווקים פנסיוניים וכן על סוכני ביטוח מכל הסוגים, ועוד.

בסיומו של קורס יסודות הביטוח ניגשים התלמידים למבחן של משרד האוצר, שמורכב מ-50 שאלות אמריקאיות. כדי לעבור את המבחן יש לענות נכון על 30 שאלות לפחות, כשכאמור בזכות המרצים המנוסים וההכנה האופטימלית הסיכויים של תלמידי אורין שפלטר טובים במיוחד.

 

דילוג לתוכן