קריירה לחרדים

אדם חרדי שמחפש קריירה הוא די מוגבל מבחינת מה שהוא יכול לעשות. זה נובע מכך שלאור אמונתו, הוא חוסם בפני עצמו לא מעט אפשרויות, כולל כאלו שכוללות עבודה בסופי השבוע או בזמני תפילות, או עבודה עם נשים ובמקומות יותר ליברליים. הציבור החרדי בישראל רק הולך וגדל, ולא כולם רוצים ללמוד בכולל כל חייהם, אלא מחפשים קריירה מתאימה שתקח אותם קדימה, תגשים אותם, תפרנס אותם ולא תפגע באמונות שלהם. אחת האופציות היותר רלוונטיות בתחום של קריירה לחרדים היא האופציה של עולם הביטוח. רוב האנשים ישאלו את עצמם כאשר עוסקים בעולם הביטוח את השאלה האם כדאי להיות סוכן ביטוח עצמאי? 

סוכן ביטוח אלמנטרי

ביטוח זה משהו שתמיד יש בו צורך, הן מבחינה לגאלית והן מבחינה פרקטית וזה נוגע גם לציבור הרחב באופן כללי וגם לציבור החרדי בפרט. בנוסף, תחום הביטוח אינו מצריך תואר אקדמי, אלא לימודים מקצועיים קצרים ונוחים שעוזרים לאותם אנשים לשמור על אורח החיים העמוס שלהם. לימודי ביטוח במכללת אורין שפלטר, שהיא המכללה המובילה כיום בתחום הביטוח, אורכים כשנתיים בלבד, שבסיומם ניגשים הסטודנטים למבחני לשכה של משרד האוצר. הלימודים נערכים בשעות הערב, והשיעורים מצולמים, כך שאפשר ללמוד גם מהבית. לכן, המסלול הזה נוח מאוד לקהל הדתי והחרדי, שיכול לשמר את אורח חייו, כולל חיים אישיים ומקצועיים, ורק לאחר מכן לחפש עבודה בתחום.

לצאת לעבוד

אנשים רבים חושבים שתעסוקה למגזר החרדי פשוט לא קיימת, והם מעדיפים לקבל את המימון מהמדינה ולא לעבוד, אך לא זה המצב. חיפוש קריירה לחרדים זה משהו שהרבה מאוד אנשים מחפשים, אם כי הקשיים המובנים הופכים את העניין למאוד מסובך. לכן, חשוב למצוא את התחום הנכון, שיתחשב בסיטואציה, יהיה נכון מבחינה אקדמית, כלכלית, והתחום בו עוסקים. תחום הביטוח הוא קלאסי לחרדים רבים שמחפשים את עצמם ורוצים למצוא קריירה מתאימה.

דילוג לתוכן