רישיון יועץ משכנתאות

השגה של כל סוג של רישיון מגיעה לאחר מבחן שבא לבדוק את רמת הידע והיכולות של הנבחן. אנשים מבצעים הרבה מאוד סוגים של הכשרות בימי חייהם, וזה מתחיל בבתי הספר, דרך מבחני נהיגה ומבחנים שנועדו לאבחן בעיות בריאותיות או התנהגותיות, ועד למבחנים הנוגעים לבחירת הקריירה. בכל סוג של מסגרת אקדמית ישנם מבחנים שנועדו לבדוק את הזיכרון של הנבחן, את רמת הידע שלו ואת הביצועים תחת לחץ. המבחנים יכולים להיות קלים או קשים, וכמובן שיש משמעות גם לידע הכללי וליכולת ההתכוננות של הנבחן, אך בגדול המבחנים נותנים אינדיקציה טובה למדי.
יועץ משכנתאות ללא ניסיון

אחד המבחנים המאתגרים שיש כיום בתחום האקדמי הוא מבחן הלשכה של הרשות לניירות ערך. את המבחן לוקחים, בין השאר, גם אנשים שרוצים לקבל רישיון יועץ משכנתאות מוסמך, אשר יכול להתחיל ולייעץ לאנשים בצורה מקצועית ובשכר. תחום המשכנתאות הוא תחום משמעותי מאוד בכלכלה של כל מדינה, ושל מדינת ישראל בפרט. הבנקים מרוויחים עשרות אחוזים על הריביות, ולכן גם משקיעים רבות באריזה של מחלקות המשכנתאות בבנקים. המטרה של יועץ משכנתאות טוב הוא לעזור ללקוח שלו להוריד את הריביות, לבחור במסלולים הנכונים בהתאם למצבו הכלכלי של הלקוח ולרמת הסיכון שהוא מוכן לקחת, וגם לסייע בתנאי התשלום ובהורדת קנסות היציאה. היום למעוניינים להוציא רשיון יועץ משכנתאות יש צורך לעבור מבחן הסמכה יועצי משכנתאות

סט כלים

כדי להיות יועץ משכנתאות טוב צריך ללמוד במקום הנכון לימודי משכנתאות, וכיום, המכללה המקצועית האיכותית ביותר לנושאי משכנתאות וביטוחים היא מכללה אורין שפלטר. המכללה פתחה לאחרונה קורס משכנתאות ייעודי שמעניק לסטודנטים את כל הידע שהם צריכים בנושא ייעוץ משכנתאות ללקוחות פרטיים. הסטודנטים לומדים כיצד ללמוד את הלקוחות שלהם ואת רמת הסיכון שהם מוכנים לקחת, להעריך נכון את השוק ולנהל משא ומתן מול הבנקים במטרה להוריד את הריביות הגבוהות.

יועצי משכנתאות הם אנשים שמשפיעים רבות על אנשים של חיים אחרים. אמנם האינטראקציה היא קצרת מועד, אך את המשכנתא משלמים הרבה מאוד שנים קדימה. הבחירה ביועץ משכנתאות טוב יכולה להיות שווה הרבה מאוד כסף, לבטח עבור המשפחה הממוצעת, ולכן, המטרה היא למצוא יועץ שהוא לא רק טוב במקצועו, אלא גם בעל יחסי אישות טובים, איכפתיות ודרייב להצליח. הפן המקצועי, כמובן, חייב להיות דומיננטי ולכן קיים המבחן של הרשות לניירות ערך. המבחן בודק את הידע של היועץ תחת לחץ ולכן ציון גבוה מראה על איכות בעבודה.

ייעוץ משכנתאות המלצות

הוצאת רישיון יועץ משכנתאות אינה מספיקה כיום עקב הדרישה בשוק, אלא צריך לעשות זאת בהצטיינות ולשלב מספר רב של אלמנטים אישיותיים כדי להצליח לבלוט. הרישיון הוא למעשה גושפנקא לאיכות היועץ, אך חשוב לזכור שאנשים מחפשים עוד הרבה דברים. הרישיון מבדיל גם בין אנשים שעשו כברת דרך וקיבלו את הרישיון
הרלוונטי ל"יועצים" אשר חושבים שהם יכולים לקחת את המושכות ולהתחיל לתת עצות קריטיות לאנשים תמימים. אין 
כל ספק שהמקום לקבל בו את ההכשרה הטובה ביותר היא מכללת אורין שפלטר, בה מלמדים המרצים הטובים ביותר בארץ. ככה עושים את זה, הגדלת הכנסה לשכירים.

לא להתפשר

קשה לתפוס את זה, אך את הרישיון אפשר לקבל לאחר שנתיים של לימודים בלבד. לרוב בישראל, התארים והרישיונות מגיעים אחרי עבודה מאומצת של שנים, אך באורין שפלטר הוכיחו שבמסלול לימודים מותאם, איכותי ויעיל, אפשר להספיק הרבה ולצאת לשוק התעסוקה כבר בגיל צעיר, מבלי להתפשר על שום דבר בדרך. עם רישיון יועץ משכנתאות אפשר לקבל מקצוע לחיים ובהמשך להתפתח לכיוונים אחרים כמו ביטוחים, שוק ההון ואפילו הוראה, שכן כל המרצים באורין שפלטר התמחו בייעוץ משכנתאות במהלך הקריירה שלהם, וכעת, באו לתת את הידע שלהם לאחרים. בואו לילמוד במסלול לימוד חתם ביטוח חיים.

דילוג לתוכן