רישיון פנסיוני

ישנם 3 סוגי רישיונות פנסיוניים: סוכן ביטוח פנסיוני, משווק פנסיוני ויועץ פנסיוני. התנאים לקבלת הרישיונות זהים, וכמו כן כולם מובילים לתעסוקה בשכר גבוה מאוד, הן כשכיר והן כעצמאיים. ההבדל היחיד הוא במהות העיסוק כשסוכן ביטוח פנסיוני מוכר ללקוחותיו מוצרי ביטוח שונים של חברות שונות, משווק פנסיוני מוכר ללקוחותיו מוצרים פנסיוניים ספציפיים של הגוף שבו הוא עובד (חברת ביטוח או בית השקעות) ואילו יועץ פנסיוני הוא איש מקצוע אובייקטיבי לחלוטין שמסייע ללקוחותיו לבנות תיק חיסכון וביטוח לקראת גיל הפרישה מהעבודה.

כאמור הדרך לקבלת רישיון פנסיוני זהה, וכוללת מעבר 6 מבחנים וסטאז' של חצי שנה (כשמי שרוצה רישיון יועץ פנסיוני יעבור את ההתמחות אצל יועץ פנסיוני, משווקים פנסיוניים לעתיד מבצעים את ההתמחות תחת משווקים פנסיוניים מנוסים וכו'). המבחנים הם במקצועות כלכלה, חשבונאות, יסודות הביטוח, סטטיסטיקה ומימון, ניתוח ניירות ערך וגמר פנסיוני. ניתן להמיר כל רישיון פנסיוני אחד ברישיון פנסיוני אחר באמצעות הגשת בקשה למשרד האוצר, אולם אי אפשר להחזיק במקביל בשני רישיונות פנסיוניים – שהרי באופן טבעי יועץ פנסיוני שחייב להיות אובייקטיבי לא יכול במקביל לעסוק גם בשיווק פנסיוני.

במכללת אורין שפלטר מתקיימים קורסים המכינים את התלמידים לכל 6 הבחינות הנ"ל. את הקורסים מלמדים מרצים בעלי ניסיון רב בהכנה למבחנים, ועובדה זו באה לידי ביטוי באחוזי ההצלחה הגבוהים של המשתתפים בקורסים של אורין שפלטר בבחינות של משרד האוצר ושל הרשות לניירות ערך. את המסלול כולו, כולל הסטאז' שאותו אפשר להתחיל כבר לאחר מעבר 4 הבחינות הראשונות, ניתן להשלים תוך 18-24 חודשים, בהתאם לקצב הלימוד האישי של כל תלמיד. בוגרי לימודים אקדמיים בתחום רלוונטי פטורים מהבחינות בכלכלה, סטטיסטיקה ומימון וחשבונאות. עוד כדאי לציין כי בעלי רישיון פנסיוני יוכלו בהמשך הדרך לקבל גם רישיון סוכן ביטוח אלמנטרי בקלות יחסית, לאחר מעבר 2 בחינות בלבד וסטאז'.

רישיון פנסיוני, מאפשר לכם להשתלב בשוק ההון. הרישיון מתאים עבור יועצים פנסיונים, משווקים פנסיוניים או סוכני ביטוח. הסטודנטים הלומדים במסלול, רוכשים ידע מעמיק על כל קרנות הפנסיה, קופות הגמל וביטוחי המנהלים ובסיום הלימודים יהיו זכאים לקבלת רישיון פנסיוני. שלושת התפקידים שונים באופיים. 

היועצים הם אנשי מקצוע אובייקטיבים, הנותנים שירות ללקוחות בנוגע לכל החסכונות הפנסיוניים שלהם. המשווקים עובדים במסגרת בתי ההשקעות וסוכנויות הביטוח והם פועלים בשמם. כמובן משווקי ביטוח פנסיוני, עובדים לטובת הלקוח. אבל המחויבות שלהם במסגרת התפקיד היא לחברות הביטוח ובתי ההשקעות. המשווק הפנסיוני רשאי למכור פוליסות למבוטחים. התפקיד השלישי הוא סוכן ביטוח עצמאי. הסוכן עובד מול מספר בתי השקעות וחברות ביטוח. תפקידו להיות החוליה המקשרת בין הלקוח לבין חברות הביטוח. בשלושת המקרים ההכשרה בתחום כוללת מעבר בהצלחה של כל המבחנים עבור הרשות לניירות ערך ומשרד האוצר.

לימודי ביטוח פנסיוני במכללת אורין שפלטר

במסגרת תוכנית הלימודים של המכללה, יש לנו שישה קורסים בתחום. כל קורס מכין אתכם בצורה מלאה למעבר בהצלחה של אחד המבחנים הנדרשים. בנוסף לכך, אנחנו מלווים אתכם לאורך כל הדרך ועוזרים לכם למצוא את הסטאז' המתאים עבורכם. היועצים המקצועיים שלנו מלווים אתכם עוד מתחילת ההרשמה למסלול, ובודקים ביחד אתכם מה מתאים במיוחד עבור הצרכים שלכם. כמו כן, יש לנו היצע קורסים מגוון ועשיר הכולל גם קורסים מקוונים. מרבית הסטודנטים שלנו הם אנשים עסוקים שאינם יכולים להתפנות ללימודים במשרה מלאה. לכן אנחנו מתאימים את עצמנו אליכם. בנוסף לכך, יש לנו צוות מצוין של מרצים, חלקם מרצים מן החוץ, אנשי מקצוע בתחומם, וחלקם עובדים איתנו באופן קבוע כבר שנים רבות. כולם עוברים הכשרה להוראה אצלנו במכללה.

מעוניינים לשמוע פרטים נוספים? יועצי הלימודים שלנו מחכים לכם אצלנו במכללה. 

דילוג לתוכן