רפרנט ביטוח משכורת

ענף הביטוח כולו מתאפיין במשכורות נאות ובהזדמנויות קידום רבות, וכך המצב גם אצל הרפרנטים – שאחראים על פעולות בסיסיות כמו שירות לקוחות, ריכוז התנהלות סוכני ביטוח, עדכון פוליסות ביטוח קיימות, פעולות גבייה ועוד. עבור רפרנט ביטוח משכורת חודשית ממוצעת נעה בטווח של 5,500-6,000 ש"ח, ובמקרים רבים מהווה תפקיד זה קרש קפיצה למשרות מתגמלות יותר כגון חתמים ומיישבי תביעות.

חתמים – תפקיד שניתן להגיע אליו גם ללא ניסיון כרפרנט ביטוח – עוסקים בבדיקת הבקשות שמועברות אל חברת הביטוח לביצוע ביטוחים שונים. כל חתם מחליט איזו פוליסה כדאית מבחינת החברה ובאילו תנאים (לעתים נדרשות החרגות שונות). משרות אלה, שמציעות רמת שכר גבוהה ושעות עבודה נוחות (כולל אופציה למשרת אם), מחייבות יכולת עבודה עצמאית, ריכוז, אחריות ותשומת לב לפרטים, ואין צורך בידע מוקדם כדי להתקבל לקורס שמכשיר נשות ואנשי מקצוע לעבודה זו.

מיישבי תביעות הם עובדים בחברות ביטוח שתפקידם הוא לבחון בקשות של לקוחות להפעיל את הביטוח ולקבל פיצוי או שיפוי. כל תביעה שכזו נבחנת באופן מדוקדק כדי לוודא שהאירוע שבגינו נתבעת חברת הביטוח אכן עומד בתנאי הפוליסה, ובמידה שהתשובה חיובית מהו הסכום שיש לשלם ללקוח.

מכללת אורין שפלטר מציעה קורס חיתום ויישוב תביעות בביטוח כללי. קורס זה, שאורכו 15 חודשים (מפגש שבועי אחד), מהווה הכשרה לשני התפקידים הנ"ל ובהתאם מספק לבוגרות ולבוגרים הזדמנויות תעסוקתיות מוצלחות מאוד. הקורס מתאים הן למי שכבר עובד כרפרנט ביטוח והן לחסרי ניסיון בתחום, ואין תנאי קבלה אליו. הלימודים משלבים בין ידע תאורטי להתנסויות מעשיות חשובות, שמסייעות לתלמידים להתאקלם בעבודה בפועל במהירות רבה ובקלות. עוד כדאי לדעת כי בבעלותה של אורין שפלטר חברת השמה שמקיימת קשרי עבודה הדוקים עם כל חברות הביטוח הגדולות בארץ ובהן איילון, מנורה, הפניקס, מגדל, כלל, הראל ועוד, כך שלבוגרות ובוגרי המכללה מושט סיוע משמעותי במציאת עבודה מיד עם השלמת הקורס ולפעמים כבר במהלכו.

דילוג לתוכן